Ana Sayfa EĞİTİM 3 Nisan 2018 4735

Başkan Türkmen, “Geleceğin güçlü Türkiye’si çocuklarımızı iyi yetiştirmemize bağlı!”

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Çocuklarımızı ne kadar iyi yetiştirirsek geleceğin güçlü Türkiye’sine de o denli sahip çıkmış olacağız” dedi.

Eğitimde yaptığı çalışmalarla önde gelen Üsküdar Belediyesi, Bizim Çocuklarımız Dayanışma Derneği ile yapımını tamamladığı Bizim Çocuklarımız Anaokulu’nu hizmete açtı.

Minik öğrencilerin folklor gösterisi ile gerçekleşen açılışa Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Şanlıer, sunucu Erhan Çelik, Bizim Çocuklarımız Dayanışma Derneği Başkanı Sinem Nefesoğlu katıldı.

Açılışta konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Sevgili yavrularımıza güzel bir anaokulu kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizim Çocuklarımız Dayanışma Derneği’ne katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Türkiye’de yıllarca ihmal ettiğimiz okulöncesi eğitim konusunda Üsküdar’da bir adım atarak çok güzel bir anaokuluna kavuştuk. Geleceğin Türkiye’sinin mimarı, inşası ve yükselişi çocuklarımızla birlikte olacaktır. Çocuklarımızı ne kadar iyi yetiştirirsek geleceğin güçlü Türkiye’sine de o denli sahip çıkmış olacağız” dedi.

Kurdele keserek anaokulunun açılışını gerçekleştiren protokol üyeleri, anaokulunu gezdi.

selyus