Ana Sayfa EĞİTİM, VİDEO HABER 5.04.2018 573 Görüntüleme

Başkan Türkmen, “Şehrim Üsküdar” yarışmasının tanıtımına katıldı

Üsküdar Belediyesi, “Şehrim Üsküdar” yarışmasının tanıtım programını 4 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirdi.

Üsküdar Kaymakamlığı, Üsküdar Belediyesi ve Üsküdar Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen yarışmada tarih, kültür ve sanat şehri Üsküdar’ın kültürel, tarihi ve mimari dokusunun yeni nesiller tarafından da bilinmesi, Üsküdar’da sahip olunan imkânların farkındalığının ve kullanımının arttırılması amaçlanmıştır.

4 Yılda Dört Dörtlük Eserler tanıtım filmi gösterimiyle başlayan programa Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, okul müdürleri, öğrenci meclisi başkanları ve okul aile birliği üyeleri katıldı.

“BU ŞEHRE NEFES VERECEK EN ÖNCÜ İSİMLER ÇOCUKLARIMIZ, ÖĞRETMENLERİMİZ VE VELİLERİMİZDİR”

Programda konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bu özel günde Üsküdar’ın ilim, irfan ordusunu ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Üsküdar’ımızdaki eğitim camiamızın özeti burada. Kültür ve sanat şehri olan Üsküdar’ımızın merkezi belediyemizde sizlerle birlikte olmak bizim içinde ayrı bir mutluluk. Evliya Çelebi Seyahatnâme’sinde Üsküdar ile ilgili “Her dönem mamur şehir” ifadesini kullanmıştır. Bir ilim, sanat, tarih, edebiyat anlamında mamur anlamına gelmektedir ki gerçekten Üsküdar böyle bir şehirdir. Üsküdar’da yaşamak ayrı bir mutluluk ama güzel şehrimize hizmet etmek bizim için ayrı bir ihsandır. Üsküdar’da nefes alan Üsküdar’a nefes vermeli, diye çok sık kullandığımız bir sloganımız var. Bu şehre nefes verecek en öncü isimler çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve velilerimizdir. Bu şehre nefes vereceksek önce şehrimizi tanımamız lazım“ ifadelerini kullandı.

“HABERDAR OLMAK VE HABERDAR ETMEK DURUMUNDASINIZ”

Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e, Üsküdar’a kazandırdığı çalışmalardan ve yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Demiryürek, “Eğitimde süreci tüm katmanlarıyla birlikte iyi idare etmek istiyorsanız, doğru idare etmek istiyorsanız haberdar olmak durumundasınız ve haberdar etmek durumundasınız. Okullarınızdan haberiniz olmadan, okullarınızın sizden haberi olmadan bu süreci iyi idare etmeniz mümkün değil. Doğru idare etmeniz mümkün değil. Bunun için belediye ve ilçe milli eğitim müdürlüğü ile yürüttüğümüz okul ziyaretleri ve bayrak törenlerimizi çok önemsiyorum.” diye konuştu.

selyus