Ana Sayfa EĞİTİM 11 Eylül 2018 2343

Sancaktepe Belediyesi’nden üniversiteye giriş rekoru

Sancaktepe Belediyesi’ne bağlı Genç Gelecek’te üniversiteye hazırlanan gençlerden 1708’i bu yıl üniversiteye girme hak kazandı.

FETÖ bünyesinde olan dersanelerin kapatılmasından sonra belediye bünyesinde açılan gençlik merkezlerinde eğitim gören çok sayıda öğrenci üniversite kazandı.

Sancaktepe Belediyesi bağlı Genç Gelecek Merkezleri’nde eğitim gören öğrencilerden 9 Tıp Fakültesi, 22 Hukuk Fakültesi, 6 Diş Hekimliği Fakültesi,23 Mimarlık Fakültesi, 148 Mühendislik Fakültesi başta olmak üzere toplamda 1708 öğrenci üniversiteye giriş hakkı elde etti.

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Başta Milli Eğitim Bakanlığımızın, Milli Eğitim Müdürlüklerimizin ortak çalışmaları ve belediye olarak da biz Sancaktepe Belediyesi olarak geçmiş dönemlerdeki dersanelerde verilen hizmetlerden daha kaliteli ortamlarda daha birikimli donanımlı öğretmenlerimiz, hocalarımızla çocuklarımızı gençlerimizi üniversitelere hazırladık. Ve burada ciddi bir başarı yakalanmış oldu. Onun için devletin var olduğu yerde hiçbir gencimizin istikbali ile bir soru işareti kalmayacak” dedi.

selyus