Ana Sayfa EĞİTİM 27 Nisan 2018 6841

Sancaktepe’de 5. bilim şenliği düzenlendi

Sancaktepe Belediyesi tarafından bilimi geniş kitlelere yaymak, toplumda bilime olan ilgiyi arttırmak, özellikle çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında çalışma yapmaya özendirmek için Bilim Şenliği düzenledi. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi’nde bu yıl 5’incisi düzenlenen şenlikte öğrencilerin yaptığı projeler görücüye çıktı.

Sancaktepe Bilim Şenliği’nin açılışına AK Parti İstanbul Milletvekilleri Osman Boyraz, Hasan Turan, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı. Başkan İsmail Erdem ve milletvekilleri, stantları gezerek öğrencilerin yaptıkları projeleri ilgiyle inceledi.

Bilim Şenliği’nin açılışında konuşan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Belediye olarak eğitime yönelik birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, “Bugün genç mucitlerimizin yeteneklerini görmüş olacağız. Diyoruz ki genç bilim adamları olsunlar. Ülkemize devletimize, dünya insanlarına hayırlı hizmetlere vesile olsunlar. Tüm gençlerimizi kutluyorum. Gelecek gençlerin olsun” dedi.

EPİLEPSİ HASTASI ANNESİ İÇİN PROJE ÜRETTİ

Bilim şenliğine yaptığı projesiyle katılan bir öğrenci epilepsi hastası annesi için yaptığı projeyi tanıttı. Annesinin zaman zaman bayıldığını belirterek, cam silerken düşmemesi için yaptığı düzenekle annesinin cama çıkmadan silmesini sağlayacak bir proje ürettiğini söyledi. Annesi için yaptığı projeyle görenleri duygulandıran öğrenci, buluşunun detaylarını anlattı.

Sancaktepe Bilim Şenliği 28 Nisan 2018 tarihine kadar devam edecek.

selyus