Ana Sayfa EĞİTİM 6 Haziran 2018 10936

Ümraniye’ye dev bir eğitim eseri daha

Ümraniye Belediyesi, eğitime verdiği desteklere bir yenisi daha ekleyerek Mehmet Akif Mahallesi’nde yaptırılacak olan TEV Uğuz Tarık Demirağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin temeli atıldı.

Ümraniye eğitimde gerçekleştirdiği büyük gelişimi yeni okullarla devam ettiriyor. Bu kapsamda, ilçeye Türk Eğitim Vakfı tarafından ve belediyenin destekleriyle kazandırılacak olan; 32 derslik, 1 çok amaçlı salon, 1’er temel mekanik, elektrik ve bilgisayar atölyesi, 1 demiryolu elektrik-elektronik ölçme laboratuarı, 1 teknik çizim atölyesi, 1’er adet resim ve müzik dersliği ile 1’er adet kimya ve biyoloji laboratuarını içeren TEV Uğuz Tarık Demirağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin temel atma töreni gerçekleşti. AK Parti Erzincan Milletvekili Serkan Bayram, Törene Başkan Hasan Can, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, Bağışçı Merhum Uğuz Tarık Demirağ’ın Kardeşi Suna Eralp, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, mahalle başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program Kur’an tilaveti ve Ümraniye Belediyesi Mehteran Takımının gösterisi ile başladı. Ardından İstiklal Marşı okundu ve saygı duruşunda bulunuldu.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, programda bir konuşma gerçekleştirerek bağışçı Demirağ ailesi hakkında bilgi verdi. Geçmişte Demirağ ailesinin raylı sistemler hakkındaki yatırımlarını anlatan ve hükûmetimiz sayesinde son 15 yılda bu alanda yaşanan büyük ve köklü gelişmelerden bahseden Başkan Hasan Can, “Bu hizmetler için hükûmetimize ne kadar teşekkür etsek azdır, ayrıca geçmişte bu konuda yatırım yapma cesaretini ortaya koyan Demirağ ailesini saygıyla anıyorum, Rabbim ölmüşlerine rahmet eylesin. Eğitim davası, mili savunma kadar önemlidir. Ülkemizi eğitimli gençlerimize emanet edeceğiz. Bu vesileyle okulumuzda emeği geçen herkese; bağışçı ailemize, Türk Eğitim Vakfı’na teşekkür ediyorum. Okulumuz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Programın sonunda Başkan Hasan Can ve Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, Bağışçı Merhum Uğuz Tarık Demirağ’ın Kardeşi Suna Eralp’e çiçek takdim ettikten sonra protokolün butona basmasıyla temel atma töreni sona erdi.

 

 

İlginizi çekebilir

Binlerce Alevi Kadıköy’de

Binlerce Alevi Kadıköy’de

selyus