Ana Sayfa EĞİTİM 17 Kasım 2017 5307

Yenilik Akademisi öğrencileri global girişimcilik haftası etkinliklerine katıldı

Çekmeköy Belediyesi Yenilik Akademisi’nden 20 öğrenci Global Girişimcilik Haftası etkinliklerine davet edildi.

Yerel, ulusal ve küresel etkinliklerle girişimcilik ekosistemini bir araya getiren ve gençleri yenilikçilik potansiyellerini keşfetmeye ve girişimciliği kariyer seçeneği olarak değerlendirmeye teşvik eden Global Girişimcilik Haftası etkinlikleri bu yıl Lütfi Kırdar Kongre ve Eğitim Sarayı’nda gerçekleşti. Çekmeköy Belediyesi Yenilik Akademisi’nin 20 öğrencisi de bu etkinliğe davet edildi ve projelerini sunma fırsatı buldular.

13-19 Kasım tarihleri arasında düzenlenen etkinlikte küresel ölçekte başarılarını kanıtlamış girişimciler, Türkiye’nin önde gelen iş insanları, fikir önderleri, profesyonel yöneticiler ve uzmanlar, gönüllü olarak gençlerle buluştu.
Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Yerel ve Ulusal ölçekte bir çok ödül alan bilim konusunda yaptıklarıyla başta tüm Çekmeköylüler olmak üzere tüm vatandaşların takdirini kazanan akademi öğrencilerimizin böylesi güzel etkinliklerde Çekmeköyümüzü temsil etmesi bizleri mutlu ediyor. Eğitim vadisi Çekmeköy’de gençlerimizin projelerine ve eğitimlerine desteğimizi artarak sürdüreceğiz” dedi.

selyus