Ana Sayfa EĞİTİM 17 Mart 2018 6490

Yerel yönetimlerin öncüsü Ümraniye Belediyesi’nden kalıcı eser iki okul daha

Ümraniye Belediyesi, yapımı tamamlanan Şehit Köksal Karmil İmam Hatip Ortaokulu açılışı ve Madenler Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi Yurt Binası ile spor salonu temel atma törenini gerçekleştirdi.

Törene Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Şehit Köksal Karmil’in ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören halk oyunu gösterileri ile devam etti. Protokol konuşmaları sırasında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ezan okunduğunu fark etmesi ile konuşmasını durdurup ezanın bitmesini bekledi. Bakan’ın bu duyarlı hareketi ise vatandaşların beğenisini kazandı. Konuşmaların ardından protokol üyeleri Şehit Köksal

Karmil İmam Hatip Ortaokulunu gezerek bilgi aldı.

“BİLGİ DE BİLİM ADAMI DA BAĞIMSIZLIĞIN OLMAZSA OLMAZ ŞARTI”

Nitelikli bilgiye sahip olunmadan tam bağımsızlığın olmadığını ifade eden Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, “Nitelikli bilgiyi ürüne dönüştürecek bilim adamına sahip olmadan Afrin operasyonu gibi operasyonlar yapamazsın. Kendi helikopterin olmasaydı, kendi mühimmatın olmasaydı, kendi insansız hava araçlarımız olmasaydı bugün bu operasyonu yapıp da bu derece başarılı olabilmek mümkün değildi. Ondan dolayı bilgi de bilim adamı da bağımsızlığın olmazsa olmaz şartı” dedi.

“ÜMRANİYE’DE NE KADAR OKULUMUZ VAR İSE HER BİRİNE KATKI SAĞLAMAYA ÇALIŞTIK”

Eğitim yatırımlarına son derece önem verdiğini ifade eden Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ise, “Gençliğin yetişmesi anlamında, eğitim ile alakalı her konuya temas edip destek vermeye çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz bu katkıyı da milli bir görev, bu ülkeyi seven insanların yapması gereken bir mesele olarak görüyoruz. Biz eğitime desteği milli seferberlik meselesi olarak gördük. Ümraniye’de ne kadar okulumuz var ise her birine katkı sağlamaya çalıştık” diye konuştu.

Açılışı gerçekleştirilen Şehit Köksal Karmil İmam Hatip Ortaokulu; zemin kat, 3 normal kat ve çatı katından oluşuyor. Toplam inşaat alanı 1.542 metrekare olan 4 katlı okulda; 10 derslik, mescid, idari oda, öğretmen odası, yemekhane, abdesthane ile bay- bayan wc bulunuyor. Temel atma töreni yapılan Madenler Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi Yurt Binası ve Spor Salonu’nun arsa alanı ise 10037,8 metrekaredir. Kompleks içinde bulunan okul alanı 12219.27 metrekare, yurt alanı 3758.10 metrekare, spor salonu da 1106.13 metrekaredir.

selyus