Ana Sayfa TÜRKİYE EKONOMİSİ 10 Haziran 2018 7517

Erdoğan Demirören Hakk’a yürüdü

Ünlü İş adamı Erdoğan Demirören Fatih Camii’nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Demirören’in cenaze törenine spor, iş ve siyaset dünyasından çok sayıda seveni katıldı.

79 yaşında hayatını kaybeden ünlü iş adamı Erdoğan Demirören son yolculuğuna uğurlandı. Fatih Camii’nde düzenlenen törene TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve damadı Selçuk Bayraktar, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, eski Başbakan Tansu Çiller, Devlet ve Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, AK Parti Milletvekilleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt, TFF Başkanı ve merhumun oğlu Yıldırım Demirören, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Beşiktaş Başkanı Fikren Orman, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Aziz Yıldırım, Hidayet Türkoğlu, İTO Başkanı Şekib Avdagiç, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, Orhan Gencebay, Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver ve Demirören’in çok sayıda seveni katıldı. Cenaze töreninde sevenleri Demirören için bol bol dua etti.

Demirören’in eşi Tülin Demirören, oğulları Yıldırım Demirören, Tayfun Demirören ve kızı Meltem Demirören taziyeleri kabul etti.

Demirören’in cenaze namazını İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz kıldırdı. Demirören’in naaşı alınan helalliğin ardından cenaze aracına taşındı. Ünlü iş adamının cenaze aracına taşınan tabutuna Başbakan Binali Yıldırım ve oğlu Yıldırım Demirören omuz verdi.

Demirören’in naaşı aile kabristanlığına defnedilmek üzere Zincirlikuyu Mezarlığına götürüldü.

selyus