Ana Sayfa TÜRKİYE EKONOMİSİ 22 Nisan 2018 8713

TOKİ’den faizli satış müjdesi (!)

TOKİ vatandaşlara düşük faizli büyük müjde diyerek kampanyalarını duyurmaya başladı. İstanbul Takipte Haber Sitesi olarak Allah’ın yasak ettiği faizi vatandaşlara lütuf gibi göstermesine itirazımız var. Külliyen haram olan faiz sistemi bir sömürüdür. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile idarecilerini ve diğer kurumlardaki yetkilileri Müslüman Türk milletini haramın içine sürüklemeden çözümler üretmeye davet ediyoruz.

Aksi halde sizin diğerlerinden bir farkınız kalmaz!

Allah tüm inananları faizden ve haramlardan korusun. Amin…

FAİZ AYETLERİ

“Riba (faiz) yiyen kimseler, şeytan çarpan kimse nasıl kalkarsa ancak öyle kalkarlar. Bu ceza onlara, “Alışveriş de faiz gibidir” demeleri yüzündendir. Oysa Allah, alışverişi helal, faizi de haram kılmıştır. Bundan böyle her kim, Rabbinden kendisine gelen bir öğüt üzerine faizciliğe son verirse, geçmişte olanlar kendisine ve hakkındaki hüküm de Allah’a kalmıştır. Her kim de yeniden faize dönerse işte onlar cehennem ehlidirler ve orada süresiz kalacaklardır.

Allah faizi mahveder, oysa sadakaları bereketlendirir. Allah günahta ve inkârda direnen hiç kimseyi sevmez.” (BAKARA 275-276)

“Ey iman edenler! Allah’tan korkun ve artık faizin peşini bırakın, eğer gerçekten müminler iseniz.

Eğer böyle yapmazsanız, o zaman Allah ve Resulü tarafından size savaş açılmış olduğunu bilin. Eğer tevbe ederseniz, sermayeleriniz sizindir. Haksızlık etmezsiniz, haksızlığa da uğramazsınız.” (BAKARA 278-279)

TOKİ’NİN MÜSLÜMANLARI HARAM’A DAVET HABERİ

TOKİ`nin 24 Nisan’da başlatacağı yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanmak isteyen vatandaşlar, yüzde 0,99 faiz ile 120 ay vadeli kredi kullanabilecek.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan yüzde 20 indirim kampanyasına başvurular, 24 Nisan tarihinde başlayacak. Kampanya kapsamındaki konut ve iş yeri sahiplerinin borç bakiyelerini Gayrimenkul Satış Sözleşmesi`ni imzaladıkları bankalardan çekecekleri konut kredisi ile de kapatabileceklerini belirten TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, “Konut faiz oranlarının yüzde 1`in altına inmesi gerekiyordu.

Bizde bu yıl bankalarımıza bunu belirttik. Bankalarımız da bu çağrıya cevap verip, konut kredisi faizlerini 50 bin TL’ye kadar 120 ay vade imkanı ile 0,99’dan verecek. 50 bin TL üzerindeki kredi oranları ise 120 aya kadar yüzde 1,06 ile verilecek” dedi.

selyus