Ana Sayfa TARİH 18 Ağustos 2017 8557

Çekmeköy Belediyesi Açık Fikir Platformu öğrencileri Bursa’da

Çekmeköy Belediyesi, yaz tatilinde yabancı dil eğitimine devam eden Çekmeköy Belediyesi Açık Fikir Platformu öğrencileri için Bursa gezisi düzenledi.

Yaz tatilini yabancı dil eğitimi ile değerlendiren Çekmeköy Belediyesi Açık Fikir Platformu öğrencileri, çalışmalarına küçük bir mola vererek Bursa gezisine katıldı. Yoğun bir yaz programı sonrası gerçekleştirilen Bursa gezisinde gençler, hem tarih bilgilerini tazeledi hem de yeni eğitim öğretim dönemi için moral depoladılar.

Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapan ve 700 yıl boyunca dokusunu hiç bozmadan koruyan Bursa’da; Cumalıkızık köyü, 1399 yılında Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılan Bursa’nın simgesi olan Ulu Cami, dönemin önemli ticaret merkezlerinden olan Koza Han, Bursa Kent Müzesi gezildi.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Bu yaz spor, eğitim ve izcilik alanında açtığımız kurslarımız gençlerimizden çok ilgi gördü. Çocuklarımızın böyle faydalı etkinliklerle yaz tatillerini değerlendirmeleri bizleri çok mutlu etti,” dedi.

selyus