Ana Sayfa SİYASET 9 Kasım 2014 3214

Gerçek gündem ne yapmak istiyor!

Gerçek gündem’in köşe yazarı Barış Yarkadaş’ın Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun aleyhine yazdığı yazı doğruluğu tartışma konusu

Gerçek gündem ne yapmak istiyor!

Gerçek gündem’in köşe yazarı Barış Yarkadaş’ın Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun aleyhine yazdığı yazının doğruluğu tartışma konusu oldu.

Gerçek gündem’in köşe yazarı Barış Yarkadaş’ın Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun aleyhine yazdığı köşe yazısının içeriği Kadıköy’de tartışma konusu oldu. Daha önce yazdığı birçok eksik bilgili haberlerle başı dertten kurtulmayan bu internet gazetesi son olarak Kadıköy’de vatandaşların şikayetlerini değerlendirmek isteyen Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’na saldırdı. Yaptığı bu tür haberlerle akıllanmayan internet gazetesinin genel yayın yönetmeni Barış Yarkadaş’ın köşesinde taşıdığı CHP’nin “içki yasağı” direkten döndü! başlıklı yazısının içeriği de saptırılmış. Kadıköy Belediyesi ilçede içki yasağı getirmediği gibi, sadece Caferağa, Osmanağa, Rasımpaşa mahallelerinde oturan mahalle sakinlerini yoğun şikayetleri üzerine yeni açılmak istenen içkili mekanlara ihtiyaç var mı diye kurulmuş olan komisyonun değerlendirmesini dikkate almak istedi. Gerçek gündem’e yakınlığıyla bilinen bazı CHP’li meclis üyelerinin konuyu çarpıtarak Yarkadaş’a aktarması etik olarak ne kadar doğru, oda ayrı bir tartışma konusu! Sözde Başkan Aykurt Nuhoğlu’nu zorda bırakmak isteyen bu insanlar gerçek gündem’in genel yayın yönetmeni Barış Yarkadaş ile birlikte hareket ederek yalan haberle Kadıköylüleri yanıltmak istemeleri kime ne kazandırır? Hem Aykurt Nuhoğlu’nun kadrosunda olacaksın hem de ona iftira atarak yalan dolan bilgilerle karşısında duracaksın. Tabi tabi çayda ister misin! Bir gün gelir “hadi oradan” derler size…!!!

AK Parti’ye de saldırı oldu

Gerçek gündem yaptığı bu yalan haberde sadece Başkan Nuhoğlu’na saldırmadı, ayrıca AK Parti’li meclis üyelerinin ağzından söylenmiş gibi “Bu teklif bizim işimize yarar. Kabul edilmiş olsaydı, uygulamayı tüm ülkeye yayardık. Siz de itiraz edemezdiniz” gibi tamamen yalan olan cümleleri eklediler. Hem belediye yetkilileri hem de AK Partili meclis üyeleri, gerçek gündem yalan haber yapmıştır, kendisine bu yalan haberi tekzip ettireceğiz diye açıklama yaptılar.

fotoğraf: kadıköy life

Etiketler:

İlginizi çekebilir

İstanbul’da 6. Sivas Günleri

İstanbul’da 6. Sivas Günleri

selyus