Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 1 Nisan 2018 3812

AK Parti Ümraniye kendine yakışan kongreye imza attı

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi, Ümraniye Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Kongrede Av. Mahmut Eminmollaoğlu, kullanılan 364 oyların tamamını alarak seçimi kazandı. Kongreye katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan “Ümraniye’nin çehresini baştan sona değiştirdik” dedi.

Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde AK Parti Ümraniye 6.Olağan Kongresi coşkulu bir havada gerçekleştiren AK Parti Ümraniye İlçe Teşkilatı yeni ilçe başkanını seçti. Kongre, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti. Kongreye; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra; AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı, Mustafa Ataş, Ravza Kavakçı, Vedat Demiröz, Erol Kaya, bakanlar, milletvekilleri, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Mevlüt Uysal, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu ve Ümraniye teşkilatları katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, “Bu davaya gönül vermiş değerli arkadaşlarım, hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. 17 yıldır şerefle ve onurla yürüdüğümüz bu yolda, Ümraniye’nin AK Parti belediyeciliğiyle çehresinin nasıl değiştiğine birlikte şahit olduk. Ümraniye’ye yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Ümraniye Belediye Başkanımız Hasan Can Bey’e çok teşekkür ediyorum. Biz bu ilçede ilk göreve geldiğimiz günden beri girilmedik ev, sıkılmadık el bırakmamaya gayret gösterdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyerek AK Parti Ümraniye İlçe Teşkilatı’nın çalışmalarından bahsetti ve millî birlik ve beraberlik vurgusu yaparak konuşmasını sonlandırdı.

CAN, “BU KONGRE BİZİM İÇİN FEVKALADE MÜHİMDİ”

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, kongrede gerçekleştirdiği konuşmada, “Allah’ın selamı rahmeti bereketi üzerimize olsun. Günlerden beri bu kongrenin heyecanıyla yatıp kalkıyoruz. Çünkü bu kongre bizim için fevkalade mühimdi. Çünkü Dünya Lideri, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu kongreyi teşrif edecekti. Bu şerefi bize bahşettiği için Sayın Cumhurbaşkanımıza minnet duygularımızı ifade etmek istiyoruz. Ümraniye bu büyük insanı en iyi şekilde ağırlamak için kongre salonunun içini dışını, tüm mecraları, bütün Ümraniye’yi heyecanla donattı, iyi ki varsınız. İnşallah bu dünya liderinin, Cumhurbaşkanımızın arkasından yıllardan beri yaptığımız gibi aynı heyecan, şevk ve gururla bütün dünyanın karşısında bu güzel ülkemiz ve Alem-i İslam’ın dimdik durması için elimizden gelen bütün gayreti göstermeye hep beraber söz verdik ve söz vermeye devam ediyoruz” dedi.

Başkan Hasan Can; “Kongreler yenilenmedir, kongreler dirilmedir, kongreler yeniden canlanmadır ve 6. Ümraniye AK Parti Olağan Kongresi Ümraniye’mize, İstanbul’umuza, Türkiye’mize, ülkemize, partimize ve insanlara hayırlı ve mübarek olsun. Hep beraber bu güzel günün coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum, hoş geldiniz diyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

ATAŞ, “ÜMRANİYE; PARTİMİZİN VE GENEL BAŞKANIMIZIN YÜZÜNÜ HER ZAMAN AK ETMİŞ İLÇELERİMİZDEN BİR TANESİ”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, “İstanbul’un yükselen yıldızı Ümraniye’mizin 35 mahallesinden salonu teşrif eden değerli Ümraniyeliler hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Ümraniye’mizin 6. Olağan Kongresinin; Ümraniye’mize, İstanbul’umuza, ülkemize ve partimize hayırlar getirmesini diliyorum. Kongre süreçlerinde partimiz için çalışan, mücadelesini sürdüren tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bugün kongremizde yeni görev alacak tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum” dedi. “Ümraniye; partimizin ve genel başkanımızın yüzünü her zaman ak etmiş ilçelerimizden bir tanesi. 16 Nisan referandumunda yüzde 55’in üzerinde oy almak suretiyle, Türkiye ortalamasına ciddi katkılar sağlamış ilçelerimizden birisi. Bundan dolayı hepinizi kutluyorum” dedi.

AFRİN HAREKÂTI SEBEBİYLE ELEŞTİRENLERİN MESELA, İSRAİL’İN GAZZE’DE DÜN YAPTIĞI KATLİAM İÇİN KAYDA DEĞER BİR İTİRAZ DİLE GETİRDİKLERİNİ DUYDUNUZ MU? NEREDELER?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarına değinerek, “İsrail yönetimini bu insanlık dışı saldırısından dolayı şiddetle kınıyorum” dedi. Gazze’de şehit edilen Filistinlilere Allah’tan rahmet dileyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in Filistin’de yaptığı zulmün altında kalacağını vurguladı. Erdoğan, haklı davalarında Filistinlilerin yanında durmaya devam edeceklerinin altını çizdi. “Türkiye’nin son yıllardaki en temiz, en ahlaki askeri operasyonu olan Afrin Harekâtı sebebiyle eleştirenlerin mesela, İsrail’in Gazze’de dün yaptığı katliam için kayda değer bir itiraz dile getirdiklerini duydunuz mu? Neredeler?

Ben dün akşam Sayın Trump’a da söyledim; ‘Bunlara müdahale etmeyecek misiniz?’ dedim. Kimse bunları görmüyor. Biz ise bu tür katliamların içinde değiliz. Gazze’de kendi topraklarında gösteri yapan insanların üzerine ağır silahlarla saldıran İsrail’e söz söyleyemeyenlerin gözlerini bize dikmeleri, samimiyetsizliklerinin en büyük delilidir” diye konuştu.

Bu güne kadar 3821 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyleyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “TSK ve ÖSO’nun birlikte yaptığı Zeytin Dalı Harekâtı’nın birilerinin konforunu bozduğuna da değindi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Siz NATO’da beraber olan ortağınıza değil de terör örgütleriyle beraber hareket ediyorsanız, buyurun devam edin. Siz Elysee Sarayı’nda teröristleri ağırlayabilirsiniz. Bir başkası da zaten Almanya’da, o da bakıyorsun sarayda ağırlama yapıyor, mahkûmiyeti olduğu halde bunu yapıyor. Ne yaparsanız yapın. Biz hukuktan ayrılmadan, bu ülkede şehitlerimizin hukukunu sonuna kadar savunacağız ve bu ülkenin topraklarına roketlerle saldıranlara da bunun hesabını soracağız” şeklinde konuştu.

Terör örgütleri ile aynı masaya oturan Fransa’ya da mesajlar gönderen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’nin niçin Afrin’de olduğu açıktır. Algılarını hakikatlere kaptıranlar için yapacak bir şey yoktur. Fransa burayı iyi dinle; Türkiye’nin bu tür operasyonlarda gayesi işgal değil, bölgeyi eli kanlı çetelerden kurtarmaktır” dedi. Afrin’de ortaya çıkarılan tünellerin betonlarını Fransız firmaların döktüğünü hatırlatan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Bu Fransa değil mi, Libya’da işgal hareketi yapan. Cezayir’de 5 milyon insanı öldüren bu Fransa değil mi. Bize kalkıpta medeniyet dersini hangi hakla veriyorsun. Önce bir kalk tarihine bak. Bizim tarihimizde böyle kara lekeler asla yoktur, işgal hiç yoktur.” dedi. Gençlere nasihatlerde de bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Hint kıtasında esarete tabi olmuş, zulme uğrayan bir kavmin kurtuluşu için oraya gidecek kadar asil bir ecdada sahip olduğunuz için övünmelisiniz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Ümraniye 6. Olağan İlçe Kongresi’ndeki konuşmasında, partililere “6. Olağan Kongremizle birlikte artık metal yorgunluğu geride kaldı. Yeniden diriliş hareketi başladı. İnşallah bu yeniden diriliş muştusunu Mart 2019’da, Kasım 2019’da sandıkları patlatarak vereceğinize inanıyorum. Türkiye’de yeni bir dönemin başlangıcı için hazırlıklar tamam mı? Artık durmak yok” şeklinde seslendi.

Ümraniye’nin Aziz Mahmud Hüda-i Hazretleri’nin yadigârı olduğunu dile getirerek konuşmasına devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Osmanlı döneminde Ümraniye bölgesinin yürüttüğü ilim, irfan ve medeniyet çalışmalarının hürmetine Aziz Mahmud Hüda-i Hazretleri’ne vakfedildiğini anlattı.

İstanbul’un göç istilasına uğradığı yıllardan Ümraniye’nin de nasibine düşeni aldığını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hem gecekondulaşmanın hem de bunun getirdiği ağır ekonomik, sosyal, siyasal sorunların tüm ağırlığıyla hissedildiği yer olarak hafızalara kazınmıştır. Halbuki ümran, mutluluk demektir. Ümraniye ismiyle müsemma hizmetlere ancak ilçe olmasının ardından kavuşmuştur. İstanbul’a Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğimizde Ümraniye; Türkiye’de neyle anılıyordu? Patlayan çöp dağının olduğu, 39 vatandaşımızın ölümüyle sonuçlanan çöplüğüyle tanınıyordu. O çöplüğün mimarı kimlerdi? Halk Parti, ey Cumhuriyet Halk Partisi, sizin geçmişinizde bu faturalar var. “Ben şimdi CHP’ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum: Bunlara gidin önce bunu sorun. Sizin geçmişiniz karanlık, siz önce çöp dağları patladığı zaman 39 vatandaşımızın öldüğü Ümraniye vahşetinin hesabını verin” dedi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, CHP dendiği zaman akla çöp geldiğini, kirli hava geldiğini, yolsuzluk ve yasaklar geldiğini ifade etti.

Konuşmasına “Çöp dağlarının yerinde şimdi spor tesisleri var” diyerek devam eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “1994’te İstanbul’un AK Parti’yi seçmesiyle o çöp dağının yerinde gençlerin emrinde spor tesislerinin olduğunu söyleyerek, sadece Ümraniye ilçe belediyesinde 1 katrilyon 487 trilyon liralık yatırımla rutin faaliyetlerin yanında, son 14 yılda 400’ün üzerinde kalıcı eserin kazandırıldığını da sözlerine ekledi.

Son olarak “Ümraniye’nin çehresini baştan sona değiştirdik” diyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, her mahalleye sağlık ocakları, muhtarlık hizmet binaları yapıldığını, ilçe genelinde 19 kültür merkezi, 29 bilgi evi kurulduğunu, camiler, yurtlar, okullar, kurslar gibi pek çok hizmetin Ümraniye halkına getirildiğinin de altını çizdi. Yeşil alanlar, parklar ve mesire alanları gibi hizmetlerle ilçede yaşayanların hayat kalitesinin yükseltildiğini anlatan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, metro hattının Üsküdar-Ümraniye bölümünün açıldığını da hatırlattı. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Ümraniyelilere müjdeli haberi vererek “Kazım Karabekir, Hekimbaşı, İnkilap, Topağacı, Dumlupınar ve Elmalıkent mahallelerinde tapusu olan vatandaşlarımız Pazartesi günü itibariyle Belediyemize inşaat ruhsatları için başvuru yapabileceklerdir” dedi ve konuşmasını bitirdi.

Kongrenin sonunda ise ilçe başkanlığı seçimine geçildi. Kongrenin kazananı 364 delegenin oyu ile Av. Mahmut Eminmollaoğlu oldu. Ardından Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu birer teşekkür konuşması yaptı.

 

İlginizi çekebilir

Serkan Bayram bir engelli dostu

Serkan Bayram bir engelli dostu

selyus