Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 14 Şubat 2018 3669

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “CHP’nin cibilliyetinin gereği bu!”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her zaman söylüyoruz: CHP’nin cibilliyetinin gereği bu. Bunlar yeni bir şey değil. Bunlar camilerimizi ahırlara çevirenler değil mi? Bunlar camilerimizi kökünden söküp atanlar değil mi? CHP’nin mazisi bu. İstanbul’da belediye başkanlığı yaptım. Sadece Sur içinde yüzlerce tarihi camiyi bunların nasıl yıktığını gayet iyi biliyorum.”

AK Parti Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Grup Toplantısı’na katılarak yurt içi ve yurtdışındaki sıcak gelişmeler üzerine önemli açıklamalarda bulundu.

Terör örgütü PKK’nın her ne kadar dış desteğe sahip olsa da ülkenin içinde büyüyüp, palazlanmış başka bir ihanet şebekesi olduğuna işaret eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bölücü örgütün ülkemize ve milletimize zarar vermek, alçakça kan dökmek, insanlara hayatlarını zindan etmek dışında yaptığı başka hiçbir iş yoktur. Sadece kötülük etmek, sadece insanlara zulmetmek için kurulmuş bir örgüt, 34 yıldır yakamızı bırakmıyor. Bölücü örgüt, önce Irak’ta Kandil ve çevresinde yuvalanmıştı, şimdi de Suriye’de sınırlarımızın tamamını kapatmayı hedefliyor. Bir grup siyasetçimiz ise maalesef bu örgütlere adlarıyla, sanlarıyla hak ettikleri şekilde terör örgütü bile diyemiyor.”

Bu konuda bir görüntü izlettireceğini belirten Erdoğan, “Bu terör sevicilerinin söylemleri bir ekrana gelirse isabetli olur.” dedi.

Ardından, salonda sinevizyon üzerinden, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Milletvekilleri Muharrem Erkek, Sezgin Tanrıkulu, Eren Erdem, Selin Sayek Böke ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun konuşmaları ve twitleri ile HDP kongresinden bazı görüntüler gösterildi.

Konuşmasını sürdüren Erdoğan, görüntülerde kimlerin olduğunun ve neler söylediğinin tekrar hatırlatılması gerektiğine işaret ederek,  şöyle devam etti:

“Bakıyorsunuz, Ana muhalefetin genel başkanı neler söylüyor, yardımcıları neler söylüyor, mensupları neler söylüyor? Zaten şu anda terör örgütünün uzantısı durumunda olan partinin temsilcileri neler konuşuyor? 2014 yılında, şu anda Suriye’de askerimizi şehit eden, ülkemize her gün füzeyle, havanla saldıran YPG için ‘terör örgütü değildir, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur’ diyebilen bir anlayışla Türkiye karşı karşıyadır. Nerede bu? İçimizde. Türkiye’de. Şimdi de kendisine sorulduğunda bir sürü kem kümle cevap vermekte. Şöyle göğsünü gere gere ağız dolusu, ‘Evet PKK da bir terör örgütüdür, YPG de bir terör örgütüdür, FETÖ de bir terör örgütüdür, DHKP-C de bir terör örgütüdür’ diyememektedir Bay Kemal.

Kimi aldatıyorsun ya. Eğer senin yüreğin varsa, zerre kadar sende yürek varsa, ahlak noktasında siyasi ahlakın varsa açıkça dersin ki, ‘Bunlar birer terör örgütüdür.’ Utanmadan şahsımla ilgili bir de yalan söylüyor. ‘Hiçbir zaman Nusra’ya terör örgütüdür diyemedi’ diyor. Yahu kaç kez televizyonda bunlar yayınlandı. Al bir daha söyleyeyim: Evet Nusra bir terör örgütüdür, El Kaide bir terör örgütüdür. Açık açık bunları biz defalarca söyledik. Ama senin kulağın var duymazsın, senin gözün var görmezsin, dilin, ağzın var ama sen hakikatı söyleyemezsin. Diğerlerinden hiçbir farkın yok. Çünkü sadece kendisinin değil, partisindeki pek çok kişinin aksi yönde beyanları, aksi yönde duruşları var.”

Erdoğan, CHP’nin son kongresinde bizzat CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yeniden CHP Parti Meclisine seçtirilen Sera Kadıgil’in, “Hayatta hiçbir şeyden tiksinmedim, şehitler ölmez vatan bölünmezden tiksindiğim kadar.” dediğini anımsattı.

“SADECE SUR İÇİNDE YÜZLERCE TARİHİ CAMİYİ BUNLARIN NASIL YIKTIĞINI GAYET İYİ BİLİYORUM”

Bunu vatandaşa söylemenin, duyurmanın görevi olduğunu belirten Erdoğan, şunları söyledi:

“Sadece bununla da kalmıyor, başka bir sürü hezeyanlarının yanı sıra, – şu hale bakın – ‘uykumdan uyandıran ezan için camiyi basıp imamı mı keseyim’ diyor. Her zaman söylüyoruz: CHP’nin cibilliyetinin gereği bu. Bunlar yeni bir şey değil. Bunlar camilerimizi ahırlara çevirenler değil mi? Bunlar camilerimizi kökünden söküp atanlar değil mi? CHP’nin mazisi bu. İstanbul’da belediye başkanlığı yaptım. Sadece Sur içinde yüzlerce tarihi camiyi bunların nasıl yıktığını gayet iyi biliyorum. İstanbul’a il başkanı yaptıkları bir başkası da – yine şehit ailelerinden özür dileyerek ifade ediyorum – şunları yazıyor: ‘Ağlama, oğlun şehit oldu. Ne zaman, ulan gerzekler ben oğlumu şehit olsun diye mi büyüttüm dersek oğlumuz şehit olmayabilir.’ Şu hale bak.

Bunların, eşi yolsuzluktan görevden alınan belediye başkanı olan bir milletvekilleri var. O da terörist cenazelerinde boy göstermesi ile meşhur. Kendisi son kongreden sonra ödüllendirilerek genel başkan yardımcılığı ile de taltif edildi. Gerçi CHP’de her çeşidinden terör örgütünün cenazesinde boy gösteren epeyce milletvekili bulunuyor. Daha da ötesi, anamuhalefet partisinde, Türkiye bir başka ülke ile karşı karşıya gelirse safının karşı taraf olacağını açıklayan milletvekilleri, Parti Meclisi üyeleri var. Kimi PYD’yi, kimi YPG’yi, kimi Esed’i kendisine ortak seçmiş. Yurt dışında ülkemizle veya dostlarımızla ilgili yapılan oylamalarda, aleyhte oy kullanan milletvekillerini biliyoruz.”

selyus