Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 4 Mayıs 2018 5125

Hacer Haniç, Milletvekili Aday Adayı

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran tarihinde erken seçim olacak açıklamasının ardından 27. Dönem İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Hacer Haniç, AK Parti’nin kurucuları arasında bulunuyor. AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları ile AK Parti İstanbul Kadın Kolları’nda uzun yıllar görev yapan Haniç, siyasi tecrübesiyle TBMM sıralarından memlekete hizmet etmek istiyor.

Aday Adaylığı ile ilgili bir açıklama yapan Hacer Haniç, şunları söyledi: “Hayatın merkezi biz kadınların ilkeli siyaset yapmasının önünü açan, seçilebilme hakkını bize layık gören, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki 2002 den buyana mensubu olduğum Ak Parti den 1. Bölge aday adaylığı için başvurumu yaptım. İnsan odaklı siyaset yapmanın nimeti olarak bizden talep edilen milletvekilliği buna binaen üzerime düşen sorumlulukla Bismillah dedik. Allah hayırlı hizmetler ifa etmeyi nasip etsin.”

HACER HANİÇ KİMDİR?

Hacer Haniç: 1981 yılında Trabzon’da doğdu. İlk ve ortaöğretimini Şalpazarı İmam Hatip Ortaokulunda tamamladı. Lise öğretimini İstanbul’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümüne devam etti. Medipol Üniversitesi Medya İletişim bölümünde eğitim hayatını sürdürmektedir. Medya akademilerinde gazetecilik, spikerlik ve halkla ilişkiler alanlarında eğitimler aldı.

2002 yılında siyasi kariyerine AK Parti kurucu üyesi olarak başladı. Mahalle, ilçe ve il yönetiminde görevler aldı. İstanbul 1. Bölge Sosyal Politikalar Sorumluluğu yaptı.

Aile şirketinde mali işler sorumlusu. Siyaset, medya, tarih, kültür, sanat, sosyoloji, edebiyat alanlarında araştırmalar yaparak görev aldığı sivil toplum kuruluşlarında sosyal projeler geliştirmektedir. Siyaset ve kadın hakları, kadının toplumdaki yeri, yeni bir medeniyetin inşaası, geleceğimizin teminatı gençlerimiz v.b konularda sosyal sorumluluk hassasiyetiyle topluma katkı sağlayan biri olarak gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Üyesi olduğu sivil toplum kuruluşları

Yerel ve Sivil Toplum Kuruluşlarında Yönetim Kurulu Üyelikleri

Trabzon Dernekleri Federasyonu Kadın Kolları Başkan Vekili

Yedi Renk Tek Yürek Kadın Kolları Platformu Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi

Yetev Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

Ümraniye Eğitim Platformu Yönetim Kurulu Üyesi

Sevgi evlerinde gönüllü esaslı sosyal çalışmalar yapmaktadır.

Çok sayıda seminerlere katılan Haniç, evli ve 2 çocuk annesidir.

selyus