Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 5 Mayıs 2018 6035

Tecrübeli siyaset kadını Ayşe Nilgün Diptaş, TBMM’ye çok yakın

AK Parti’nin tecrübeli siyaset kadını Ayşe Nilgün Diptaş, 24 Haziran’da yapılacak olan Erken Seçim’de 27. Dönem 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu. AK Parti İstanbul Kadın Siyasetinin adeta duayeni gözüyle bakılan Diptaş, aday adaylığını açıkladıktan sonra kadın teşkilatlarında büyük bir sevince dönüştü.

Milli Görüşçü Ayşe Nilgün Diptaş’a İstanbul Takipte Haber Sitesi olarak başarılar diliyoruz.

AYŞE NİLGÜN DİPTAS KİMDİR?

Ayşe Nilgün Diptaş, 1960 Ankara doğdu. Sakarya Hendek Lisesini bitirdikten sonra, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 1997 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi- Eğitim Psikolojisi ve Sınıf Öğretmenliği alanında Yüksek Lisansını tamamladı.

Nil Girişim Grubu Kurucu Başkanı, Türk Gençlik Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Tarih ve İslam Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olan Diptaş, Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak halen çalışmalarım devam etmektedir. Ayrıca çevre ve Hayvan Hakları alanında çeşitli projelerde gönüllü olarak çalışmalar yaptı ve bu alanda çalışmaya NEYAD ile birlikte devam ediyor.

İstanbul HABİTAT toplantılarında kadını yönlendirme ve yardım kuruluşlarının tanıtımı ile ilgili bildiri sunumları yaptı ve de bu kuruluşları temsil etti.

Siyasi hayatına 1990- 1991 yılları arasında Refah Partisi Kadıköy Kadın Kolları ve Gençlik Birim Başkanı olarak başladı. 1991-1994 yılları arasında Refah Partisi Üsküdar Kadın Kolları İlçe Başkanı, daha sonra Refah Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluşuyla birlikte 2002 yılında AK Parti Mersin İl Teşkilatında Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak yeniden siyasi hayata katıldı. 2002 -2007 yılları arasında AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal İşler Başkanı olarak, 2007-2012 yılları arasında ise AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Teşkilatlanma Başkanı olarak görev aldı. Diptaş, evli ve 2 çocuk annesidir.

selyus