Ana Sayfa SİYASET 18 Ağustos 2014 3240

RİDEF’ten tarihi buluşturma

RİDEF Genel Başkanı Celal Erdoğan’ın tertipleyerek Başbakan Erdoğan’a en fazla oyu veren Adıyaman’ın Sincik ilçesi ile Rize’nin Güneysu ilçesini İstan

RİDEF’ten tarihi buluşturma

RİDEF Genel Başkanı Celal Erdoğan’ın tertipleyerek Başbakan Erdoğan’a en fazla oyu veren Adıyaman’ın Sincik ilçesi ile Rize’nin Güneysu ilçesini İstanbul’da buluşturdu.

Türkiye’de ilk kez vatandaşların oy kullanarak seçtiği cumhurbaşkanı seçiminde kırılması zor oy oranına ulaşan Adıyaman’ın Sincik ilçesi ile seçilmiş cumhurbaşkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’nin Güneysu ilçesi İstanbul’da buluştu.
Bağcılar’da bulunan Adıyamanlılar Vakfı’nda düzenlenen kutlama programına, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal, RİDEF Genel Başkanı Celal Erdoğan, Güneysu Derneği Başkanı Metin Terzi, her iki ilçenin teşkilatları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Celal Erdoğan’a teşekkür

Programı tertipleyen Rize Dernekleri Federasyonu (RİDEF) Genel Başkanı Celal Erdoğan böyle bir tabloyu bir araya getirdikleri için çok mutlu olduklarını söyledi. Katılımcılar da Erdoğan’a böyle bir organizasyonu tertip ettiği için teşekkürlerini sundular.
Programda Sincikliler çiğ köfte ikramında bulunurken, Güneysulular ise konuklara laz böreği ikram ettiler. Programda Türkiye kardeşliği vurgusu yapıldı.

Külünk: “Bu oyları Somali’deki çocuklar için verdiniz”

Programda bir konuşma yapan, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Sincik ve Güneysu’yun bir araya gelmesinden duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Bir tarafı yağmurlu bir tarafı da güneşe doğmayan iki ilçenin birleşmesinden çok mutluyum. Sincik ve Güneysu’yun bir araya gelmesindeki faziletlerden bahsederken ne kadar içimize sıkıştırıldığımızı bir kez daha gördüm. Zannetmeyin ki siz sadece Sincik ve Güneysu için ya da Türkiye için 96 ve 93’ü verdiniz. 96 ve 93’ü vererek Somali’deki çocukların umutlarını yükselttiniz. Siz, 96 ve 93’ü Recep Tayyip Erdoğan’ın isminin altına iradesi olarak koyarak Sincik’in unutturulmuşunu hatırlatmak, Güneysu’yun da bir hemşehrisine, bir evladına oy vermiş olmadınız” diye konuştu.

Göksu: “Bu iki ilçe bir şehrin İki mühendisi”

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu Sincik ve Güneysu’yun aynı duyguları paylaştığını kaydederek, “Güneysu coğrafyamız Karadeniz’inde, Sincik ise güneydoğuda. Her ne kadar bir birlerine uzak olsalar da aynı duyguları paylaşma konusunda bir şehrin iki mühendisi gibidir. Çünkü aynı duyguları paylaşıyorlar. Aynı şey ile heyecanlanıp aynı şey ile mutlu oluyorlar” dedi.

Etiketler:

İlginizi çekebilir

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR

selyus