Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 31 Ocak 2018 5268

Başkan Çelikbilek: “Beykoz’un geleceği burada şekillenecek”

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Beykoz’un geleceği burada şekillenecek, ilçenin yüz akı olan kararlar ilçeye yaraşır bu binada alınacak” dedi.

Beykoz Belediyesi’nin modern tasarımla yapımına başladığı meclis binası hızla yükseliyor. Kuyu temel sistemiyle sağlam ve güvenli şekilde inşa edilen binada 2. kata ulaşıldı.

Belediye ana hizmet binasının arkasında yükselen binayla meclis çalışmaları daha kullanışlı bir mekânda yürütülecek.

BAŞKAN ÇELİKBİLEK: “BEYKOZ BU BİNADA ŞEKİLLENECEK”

Beykoz Belediyesi meclis binası inşaat alanındaki çalışmaları başkan yardımcılarıyla birlikte yerinde inceledi. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Beykoz’un geleceği burada şekillenecek, ilçenin yüz akı olan kararlar ilçeye yaraşır bu binada alınacak” dedi.

4 KATLI OLACAK

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından engelli vatandaşların hizmet erişimi ve kullanımına uygun olarak yapılan yeni meclis binası 5 bin 460 m2 alan üzerine, bodrum kat, zemin kat, 1. ve 2. kat olmak üzere 4 katlı olarak inşa ediliyor.

Binada arşiv, sığınak, teknik birimler, meclis salonu, resepsiyon, fuaye, kokteyl salonu, meclis odası, encümen odası, komisyon odaları, grup toplantı odaları ve açık ofisler yer alıyor.

53 KUYU TEMEL AÇILDI

Alanının verimli kullanılması ve çevre binaların güvenliği için binanın etrafı, yükseklikleri 5,30 m ile 17,10 m arasında değişen 53 adet kuyu perde duvarla çevrelendi.

Kuyu perde temel kazısında 3 bin 617 m3 toprak ele kazıldı. Kuyu perde duvar imalatında toplam 105 ton demir ve 1700 m3 beton döküldü ve duvarlara toplam 4766 metre uzunluğunda 297 adet kalıcı zemin çivisi ve 1566 metre uzunluğunda 116 adet ön germeli geçici ankraj imalatı yapıldı.

Yeni belediye meclis binasının 2018 yılında hizmete açılması planlanıyor.

 

 

selyus