Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 16 Şubat 2018 4787

Başkan Türkmen, Acıbadem Caddesini yenileyeceklerinin müjdesini verdi

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, vatandaşlar ile bir araya getiren ‘Mahalle Buluşmaları’ kapsamında Acıbadem Mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek Acıbadem Caddesi’ni yenileyeceklerini ifade etti.

Üsküdar Belediye ‘Mahalle Buluşmaları’ kapsamında Acıbadem mahalle sakinleri ile bir araya gelen Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, önemli açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz akşamı Acıbadem Mahallesi üç şehit verdiğini dile getiren Başkan Türkmen, 15 Temmuz akşamı hain kalkışmada şehit düşen Acıbadem Mahalle Muhtarı Mete Sertbaş’ın adını bir okul verdiklerini dile getirdi.

Ayrıca Üsküdar Belediyesi olarak 6 ay önce yaptıkları Üsküdar Valide Sultan Gemisi ile bugüne kadar 160 bin vatandaşa ücretsiz Boğaz turu attırdıklarını, çay ve simidi de ikram ettiklerini belirtti.

“ACIBADEM CADDESİ İÇİN PLANLANAN YENİ PROJEYE MART AYININ SONUNDA BAŞLIYORUZ”

Acıbademlilere hem mahallerine hem de Üsküdar’a yaptıkları hizmetlerden bahseden Türkmen, “Bu toplantılar bizler için çok verimli oluyor. Sizlerin görüş, öneri ve teşekkürlerini aracısız almış oluyoruz. Üsküdar Belediyesi, ilçemizin 33 yıllık imar sorununu çözmüş bulunmakta. Şimdi de Üsküdar Meydan Projemiz ile sahilden belediye binamıza kadar toplamda 125.000m2 alana sahip yeni bir meydana kavuşacağız. Bu proje ile Üsküdar Meydanımız Yenikapı, Maltepe ve Taksim Meydanlarından sonra gelen İstanbul’un en büyük 4. meydanı olacaktır. Bizim Üsküdar Belediyesi olarak benimsediğimiz anlayış Sosyal Kültürel Belediyecilik ve Fiziki, Teknik Belediyecilik olarak 2 tür yapıdan oluşuyor. Vatandaşlarımız için sosyal alanlar meydana getirmemizin yanı sıra, mahallelerimizin alt yapısını ve diğer teknik sorunlarını da çözüyoruz. Dünyada iki tane olan ve ikisi de Üsküdar’da olan önemli yapılardan biri Kız Kulesi’ydi bir diğeri de yüzen dev sosyal tesisimiz, sizlerin gemisi olan Valide Sultan Gemisi’dir. Bugüne kadar yaptığımız boğaz turlarımızda toplam 160.000 vatandaşımız gemimizin sunduğu imkanlardan yararlanmıştır. Acıbadem Caddesi için planlanan yeni projeye Mart ayının sonunda başlıyoruz. Cadde üzerindeki yaya yolunu yeniden düzenliyoruz, asfaltımızı yenileyip çift şerit yapıyoruz ve tüm caddenin aydınlatma yapısını değiştiriyoruz. Acıbadem Mahallesi için bir diğer projemiz ise Bilfen Kavşağı’ndaki yolu genişleterek ‘Dal-Çık’ sistemi ile ağaçlarımızı kesmeden trafiğe çözüm üretecek bir plan oluşturmaktır. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun,” dedi.

Acıbadem Mahallesi’nde Mart 2017’de inşası başlayan projeye değinen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen “Acıbadem Kültür Merkezi ve Şehit Mete Sertbaş Parkı, Acıbadem Mahallesi’nin hem sosyal alan hem de yeşil alan ihtiyacını karşılayacak şekilde projelendirilmiştir. 4.665m2 alana sahip merkezde seminer salonları, çok amaçlı etkinlik salonları olacak. Parkımızın içerisinde ise yeşil alan, çocuk oyun alanları, fitness alanları, basketbol sahası, gezinti yolları, dinlenme alanları, satranç parkı, piknik alanı ve süs havuzu olacak. Acıbadem sakinlerine ve tüm Üsküdarlılara hayırlı olmasını diliyoruz,” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen mahalle sakinlerinden gelen soruları yanıtladı.

selyus