Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 5 Şubat 2017 3409

İETT’den performans ödülleri

İETT, 2016’da kazandığı iki uluslararası ödülü çalışanlarıyla paylaştı. İstanbul Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve 700 İETT çalışanının katıldığı törende, ‘Performans Gelişim Sistemi (PGS) ve Kazasızlık’ ödülleri de dağıtıldı.

İETT Genel Müdürü Arif Emecen, “İstanbul’da toplu ulaşım, henüz istediğimiz noktada değil. Hedefimiz; tüm sistemler ve araçlar arasında entegrasyonu sağlayarak güvenli, konforlu, hızlı toplu ulaşım. Hizmet kalitemizi daha yukarı taşımak için çalışıyoruz. Yolumuz uzun ama ödüller, doğru yolda ilerlediğimizin ispatı. Bu yolda, azim ve kararlılıkla ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.    

İstanbul’a 146 yıldır verdiği hizmetle, kent içi toplu ulaşımda Türkiye’nin en köklü ve büyük markası İETT, geçen yıl kazandığı iki uluslararası ödülü; Avrupa Kalite Yönetim Vakfı’nın (EFQM) ‘Müşteriye Değer Katma’ kategorisinde Mükemmellik Başarı Ödülü’nü ve Stevie International Business Awards İnsan Kaynakları Bronz Ödülü’nü çalışanlarıyla paylaştı. İstanbul Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve 700 İETT çalışanının katıldığı törende, PGS ve Kazasızlık ödülleri de dağıtıldı. PGS’de en yüksek puanı alan Dursun Kaya, ‘Yılın Kaptan Şoförü’ oldu.  

PERFORMANS DEĞERLENDİRME 2012’DE BAŞLADI 

İETT’de PGS kapsamında, 2012 yılından bu yana şoförler, yöneticileri tarafından yılda iki kez değerlendiriliyor. Çalışanları iş hedefleri hakkında bilgilendirme, yetkinlik standartlarını görme ve performanslarını geliştirme amaçlarıyla sürdürülen PGS’de değerlendirmeler, özel bir yazılım üzerinden gerçekleştiriliyor. 2015 yılında memur personelin de dahil edildiği PGS’de, ilk yüzde 3’lük dilime giren şoförler, işçiler ve memurlar ödül almaya hak kazanıyor. 3 yıl hiç kaza yapmayan şoförlere de, Kazasızlık ödülü veriliyor.

ARİF EMECEN: “KALİTE YOLUNDA İLERLİYORUZ”

Törende konuşma yapan İETT Genel Müdürü Arif Emecen, “İstanbul’da toplu ulaşım, henüz istediğimiz noktada değil. Yaşanan sıkıntılar var ama hedefimiz; tüm sistemler ve araçlar arasında entegrasyonu, verimli ve etkili bir şekilde sağlayarak güvenli, konforlu, hızlı toplu ulaşım hizmeti sunmak. Hizmet kalitemizi sürekli artırmak. Toplu ulaşım kullanımını yaygınlaştırarak ve artırarak İstanbul’un trafik sorununu hafifletebileceğimizi biliyoruz. Biz İETT olarak, bunu başaracağımıza inanıyoruz. Tüm çalışanlarımızla hizmet kalitemizi daha yukarı taşımak, toplu ulaşımda konforu yükseltmek için çalışıyoruz. Önümüzde uzun bir yol var ama aldığımız uluslararası ödüller, doğru yolda ilerlediğimizin ispatı. Bu yolda, azim ve kararlılıkla ilerlemeye devam edeceğiz” dedi. 

PGS ödülleriyle ilgili olarak tüm İETT çalışanlarının iddialı olmasını beklediğini belirten Arif Emecen, çalışanlara şöyle seslendi; “İETT’nin hizmet kalitesinin yükselmesinde, PGS’de en yüksek puanları alan arkadaşlarımızın payı büyük. Amacımız, tüm İETT çalışanlarının PGS’de iddialı olması. Ödüllerin temelinde bu anlayış var. Bu rekabet İETT’ye katkı sağlar ve böylece hizmet kalitemizi elbirliğiyle daha yukarı taşırız.”

İlginizi çekebilir

Başkan Can, TRT Haber’de

Başkan Can, TRT Haber’de

selyus