Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 28 Haziran 2018 2486

Sancaktepeliler tapularına kavuştu

Sancaktepe Belediyesi ve Maliye Bakanlığı Milli emlak Genel Müdürlüğü ile geliştirilen çalışmalar kapsamında, Hilal Mahallesi’nde bulunan hak sahiplerine düzenlenen törenle tapularını dağıttı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz’ın da katıldığı törende, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem Hilal Mahallesi’nde uzun yıllar tapu sorunu yaşayan vatandaşların tapularını dağıttı.

Sancaktepe’de tapusuz kimsenin kalmayacağını belirten Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Evet bugün Hilal Mahallesi’nde ikamet eden komşularımıza tapularını veriyoruz. Bunların büyük bir bölümü belediye tapuları. Yıllar önce vatandaşlar belediyenin, kamunun arsalarını parselleyip parselleyip satmışlar. Muhtar senediyle, köy senediyle satmışlar. Tabi yıllarca süren çalışmalar ve şuana kadar binlerce komşumuza da tapu vermiştik. Bir tarafıyla belediye parselleri, diğer tarafıyla hazine parselleri, 2B parselleri ve bunlar üzerine ciddi çalışmalar oldu. 2B’de şuanda zaten yüzde 97-98’lerdeyiz. Belediyemizin üzerinde olan mülklerde de yüzde 95’lere kadar geldik. Çok az sayıda vatandaşın parseli bizde kaldı. Onları da kısa sürede inşallah çözeceğiz” diye konuştu.

“SANCAKTEPE’DE TAPUSUZ MÜLK KALMAYACAK”

Hazine parsellerinde de ciddi çalışmaların yapıldığını belirterek sözlerine devam eden Başkan İsmail Erdem, “Yani bir, bir buçuk yıl içerisinde inanıyoruz ki hazine parselleri de sıfırlanmış olacak. Sancaktepe’de tapusuz mülk kalmayacak. Sancaktepe’de ikamet eden her komşu kendi tapulu mülklerinde oturmuş olacak. Zaten şuanda bölgemiz imara açık. Sağlıklı bir yapılaşma şartları içerisinde bir şehirleşme süreci yaşıyoruz” dedi.

selyus