Ana Sayfa SPOR 6 Ağustos 2018 3266

Arif Özen, Avrupa Şampiyonu

Milli Güreşçi Arif Özen, İtalya’nın Başkenti Roma’da düzenlenen Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazandı.

O da Ramazan Sarı gibi Sancaktepe Belediyesi Spor Kulübü lisanslı sporcusu olan Milli Güreşçi Arif Özen, Avrupa Gençler Şampiyonluğunu elde ederek Sancaktepe ve Türkiye’nin gururu oldu.

Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası’nda bugün 86 kiloda mindere çıkan Arif Özen, Ermeni rakibi Mher Markosyan’ı (6-0), Azerbaycanlı İslam İlyasov’u (10-0) sayı tuşuyla yenerek geldiği yarı finalde Gürcü rakibi Demur Megeneishvili’yi de (7-6) yenerek finale yükselmişti. Macar Patrick Szurovszki ile finalde karşılaşan Arif Özen rakibini (4-2) yenerek Avrupa şampiyonu oldu.

Böylece Arif Özen, Türkiye Avrupa Şampiyonası’nda Zeynep Yetgil ve Ramazan Sarı’dan sonra 3. altın madalyayı kazanmış oldu.

“ŞAMPİYONLUKLAR KOMŞULARIMIZA ARMAĞAN OLSUN”

Şampiyon sporcularıyla ilgili açıklama yapan Sancaktepe Belediyesi Spor Kulübü Onursal Başkanı ve Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Sancaktepeli güreşçilerimiz tarih yazdılar. 2 altın genç, Avrupa şampiyonluğuun elde ederek ülkemize iki altın madalya kazandırdılar. Şampiyonlarımızı tebrik ediyorum. Spora yaptığımız yatırımın meyvelerini topluyoruz. Tüm mesai arkadaşlarımı, kulüp başkanımızı yönetimini, hocalarımızı ve sporcularımızı kutluyorum. Sancaktepe olarak yolumuz açık. Allah nazardan korusun. Komşularımıza armağan olsun” dedi.

selyus