Ana Sayfa FUTBOL 8 Haziran 2018 7205

Milli futbolcular ile Türk Kızılayı dayanışması

Eski milli futbolculardan Hakan Ünsal, Ayhan Akman, Ergün Penbe, Hakan Kabze, Mert Korkmaz gibi isimler, ‘Türk Kızılayı Futbol Turnuvası’nın kupa töreninde gençlerle maça çıktı.

Türk Kızılayı İstanbul Şubesi’nin Gençlik Kolları’nın düzenlediği ve bu yıl ilki yapılan ‘Türk Kızılayı Futbol Turnuvası’nda dereceye giren takımlar, ödül maçlarını ünlü futbolcular, radyocular ve sosyal medya fenomenlerinden oluşan takımlarla yaptılar. Anadolu ve Avrupa yakasındaki üniversitelerin kulüpleri arasında gerçekleşen turnuvada ilk dörde kalan takımlar, gösteri maçında ünlü isimlere karşı mücadele etti.

Gösteri maçlarında; birinci takım ile Ergün Penbe, Hakan Ünsal, Ayhan Akman, Mert Korkmaz, Faruk Atalay, Hasan Kabze’den oluşan milli karması; ikinci takım ile şarkıcı Çağatay Akman ve Halil Söyletmez’in gibi sosyal medya fenomenlerden oluşan takımıyla; üçüncü takım Afrikalı Ali, Hop Dedik Ayhan, Polat Labar gibi isimlerin yer aldığı radyocular takımı ile karşılaştı.

Turnuvaya Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım ile Başkan Yardımcısı Büşra Yıldırım Köylübay, Türk Kızılayı İstanbul İl Şube Başkanlığı Kadın Kolları Başkanı Zerrin Menteşeoğlu ve eski milli futbolculardan Bülent Korkmaz’da turnuvaya destek verenler arasındaydı. Maç sonunda turnuvaya katılan gençlere madalya verilirken, turnuvaya destek veren eski milli futbolculara plaket takdim edildi.

“RAMAZAN AYI ÖNCESİ BİR KAYNAŞMA TURNUVASI GERÇEKLEŞTİRDİK”

Turnuva hakkında bilgi veren Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, ”Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı’nın gençlik kollarından oluşan üniversitelerdeki takımlarımızdan bir futbol turnuvası düzenledik. 39 tane üniversite kulübümüzden Ramazan ayı öncesi bir kaynaşma turnuvası gerçekleştirdik. Ramazan ayı öncesi 1’inci, 2’nci, 3’üncü ve 4’üncülerimiz belli olmuştu. Ödül töreni daha sonraya erteledik. Ödül olarak 1’inci olan takımımız, eski milli futbolcularımızdan Hakan Ünsal ve Bülent Korkmaz’ın oluşturmuş olduğu takımla karşılaştılar. 2. olan takımımız Halil Söyletmez ve Çağatay Akman gibi fenomenlerle karşılaştılar. 3’üncü olan takımımız da ünlü olan radyocularımızla karşılaştılar. 4’üncü olan takımda Kızılay İstanbul Şube Başkanlığı ile karşılaştılar. Ödül töreninde kupalarını takdim edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

selyus