Ana Sayfa FUTBOL 30 Mart 2018 4657

Mustafa Cengiz, Başkan Erdem ve Sancaktepe Belediyesi’nden övgüyle bahsetti

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, “Umuyoruz ki Sayın Başkanın, Sancaktepe Belediyesi’nin bu hamlesi Türk Sporuna öncelik olur. Bizim düşündüğümüzü Sayın Başkanım burada performans testi yaparak 7-11 yaş 4 bine yakın çocuğu olimpik bir şekilde hazırlaması aslında Türkiye’ye müthiş bir hizmet.”

Geçtiğimiz Ocak ayında Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katılımıyla açılışı gerçeklesen ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan Sancaktepe Belediyesi Sporcu Performans Laboratuvarı’nda ölçümü gerçekleştirilen sporcu adaylarından 2600 kişinin sporcu karnesi dağıtım törenine Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in katıldığı törenle gerçekleşti.

 “TÜRKİYE’DE SAYISAL OLARAK İBB’DEN SONRA İKİ NUMARAYAYIZ”

Törende konuşan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Sayın başkanımızın katılımıyla Sancaktepe Sporcu laboratuvarımızda teste tabi olan 3 bin 500 öğrencimizin karne merasimine katıldık. Çocuklarımızın tıbbi, fiziksel ölçümlerini yapıyoruz. Yapılan testlere göre de spor branşlarına yönlendiriyoruz. Yönlendirdiğimiz alanda yürümelerine teşvik ediyoruz. Sancaktepe Belediye Spor olarak da şuanda 21 bin lisanslı sporcumuzda Türkiye’de sayısal olarak İBB’den sonra iki numarayayız. Her ne kadar Galatasaray Kulübü büyük kulüp onu geçemeyiz ama onun altında sporcu sayısı itibariyle alt yapılaşma ve müesseseleşmeye yatırımlarımız oldu. Sayın Başkanımıza da Sancaktepe’ye teşviklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

“15- 20 YIL İÇERİSİNDE BURADA DÜNYA ŞAMPİYONLARI ÇIKACAK”

Törene katılan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, “Sayın başkan söylediğinde samimi söylemem gerekirse beklemiyordum. Hem şaşırdım hem mutluyum. Türkiye çok büyük bir ülke, çok büyük potansiyeli var. Umuyoruz ki Sayın Başkanın, Sancaktepe’nin bu hamlesi Türk Sporuna öncelik olur. Bizim düşündüğümüzü Sayın Başkanım burada performans testi yaparak 7-11 yaş 4 bine yakın çocuğu olimpik bir şekilde hazırlaması aslında Türkiye’ye müthiş bir hizmet. Şuna eminim ki 15- 20 yıl içerisinde buradan Türkiye Şampiyonları, Dünya Şampiyonları çıkacak” diye konuştu.

Rakiplerine saygı içerisinde hak ederek şampiyon olmak istediklerini söyleyen Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, “İnşallah her maçı final maçı havasında tek tek çarpışarak doğru mücadele ederek hakkıyla kazanmak şampiyon olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

selyus