Ana Sayfa SPOR 31 Ağustos 2014 3409

Kulüplerin sorunları

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kadıköy Kulüpler Birliğinin ev sahipliği yaptığı toplantıda ilçe Kulüplerinin sorunlarını dinledi, çözüm öner

Kadıköy kulüplerinin sorunları masaya yattıI

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kadıköy Kulüpler Birliğinin ev sahipliği yaptığı toplantıda ilçe Kulüplerinin sorunlarını dinledi, çözüm önerileri hakkında istişareler yaptılar.

Fikirtepe Dumlupınarspor Kulübünde yapılan toplantıda, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ilçede faaliyet gösteren amatör spor kulübü yöneticileriyle kahvaltıda bir araya geldi.
Göreve geldiğinden bu yana amatör kulüplerle 3’ncü toplantısını gerçekleştiren Başkan Nuhoğlu, 2 saat süren toplantıda Kulüplerin tesis, nakdi ve ayni yardım ile ulaşım gibi sorunlarının çözüleceğini belirtti ve Kulüplerin her zaman yanında olacağının sözünü verdi.
Toplantıya İBB Meclis Üyesi Namık Kemal Ceylan, TFF İstanbul İl Başkanı Yemen Ekşioğlu, Merdivenköy Mahallesi Muhtarı Nazan Gürkan, Dumlupınar Mahallesi Muhtarı Ahmet Gediz, İstanbul ASKF Genel Sekreteri Ali Tanrıyaşükür, İstanbul İl Başkan Vekili Ufuk Tatar ile birlikte, 10 Kulübün Başkan ve temsilcileri katılırken, Kadıköy Kulüpler Birliğine üye olmayan Hasanpaşaspor ile Demirspor toplantıda yer almadılar.
Kulüplerin Belediyeden beklentileri ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı toplantıda Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, sorunların çözümü konusunda destek sözü verdi.
Amatör spor kulüplerini ve Sivil Toplum Kuruluşlarını çok önemsediklerini ifade eden Başkan Nuhoğlu, “Amatör spor kulüplerinin ne denli önemli bir görev ifa ettiğini biliyoruz. Halkımızın bütün kesimlerinin sporla buluşturulmasının, sağlıklı bir toplum için ne manaya geldiğini iyi biliyoruz. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte de bir fikir alışverişi içerisinde olacağız. Amatöre spora destek olmak için, hep beraber istişare edip karar vereceğiz. ” diye konuşurken, TFF İstanbul İl Başkanı Yemen Ekşioğlu da Başkan Nuhoğlu’ndan Kulüplere maddi yardım yapılabilmesi için ricacı oldu.
Kadıköy’de futbol tesisin azlığına dikkat çeken Yemen Ekşioğlu, TFF olarak kendilerinin de Kadıköy’de yeni tesisler yapılmasında yardımcı olmak istediklerini ancak spor tesisi yapacak boş arazi noktasında sıkıntılar olduğunu ve bu sorunların Belediyenin desteği ile Kentsel Dönüşüm Projesinin de etkisiyle çözüleceğini savundu. Toplantının sonunda Kulüp Yöneticileri ilgi ve desteklerinden dolayı Başkanı Aykurt Nuhoğlu’na teşekkür ettiler.

Kaynak: Yerelfutbol.org

Etiketler:
selyus