Ana Sayfa YAŞAM 30 Mayıs 2018 2993

Beykoz Belediyesi’nden İstanbul Fethinin 565. yıldönümü coşkusu

Beykoz Belediyesi İstanbul’un Fethi’nin 565. yıldönümünü mehteran, havai fişek gösterisi tarihi canlandırma ve ışık oyunlarıyla kutladı.

Mehteran ekibinin konseriyle başlayan programı vatandaşlar yoğun ilgiyle takip etti. Fetih, Genç Osman, Ceddin Deden gibi marşlarla Ramazan etkinlik alanındakileri duygulandıran mehteran ekibi, Beykozlulardan büyük alkış aldı.

FETİH CANLANDIRILDI

Fetih özel gecesi Mehteran Gösterisinin ardından Fatih Sultan Mehmet Han ve askerlerinin canlandırıldığı tiyatral oyun, “Fetih- Fatih Işık Gösterisi” ile devam etti.  Çeşitli ışık teknikleri, şiirsel anlatı ve akıcı bir üslubuyla canlandırma çocuklar tarafından da ilgiyle izlendi.

BAŞKAN YÜCEL ÇELİKBİLEK: “İSTANBUL’UN FETHİ’NİN 565. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN”

İstanbul’un fethinin köklü medeniyetimizin bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Çağ açıp çağ kapatan, Hz. Peygamberin ‘İstanbul, elbet bir gün feth olunacaktır. Onu fetheden asker ne güzel asker, onu fetheden komutan ne güzel komutandır.’ övgüsüne mazhar olan, cihanı cihatla şereflendiren Fatih Sultan Mehmet Han ve askerlerinin mukaddes emaneti İstanbul’un 565. Fetih yıldönümü kutlu olsun” dedi.

Fetih gösterisinin ardından çocuklar, animasyon gösterileriyle eğlenirken aileler de Ramazan Etkinlik Alanı’ndaki El Sanatları Sokağı’nı gezdi.

selyus