Ana Sayfa YAŞAM 2 Kasım 2017 5138

Beykozluların azmi TBMM’de sonuca ulaştı

Beykozlular ve Uyuşturucuyla Mücadele Platformunun azmi ve de çalışmaları sonrası TBMM’ye teslim edilen imzalar neticesinde parlamentoda yeni komisyon kuruldu.

Muharrem Kaşıtoğlu Başkanlığındaki Beykoz Kent Konseyi öncülüğünde başta Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile Beykoz Belediyesi başta olmak üzere ilçedeki STK’ların desteğiyle kurulan “Beykoz Uyuşturucuyla Mücadele Platformu”nun yaptığı çalışmalar sonrası toplanan 110 bin gerçek imza geçtiğimiz hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne arz edilmişti.

Vatandaşlarla bire bir görüşülerek toplanan imzalar, platform üyeleri tarafından TBMM’de AK Parti, CHP ve MHP’nin önde gelen isimlerine teslim edilmişti. Siyasi parti temsilcileri ise parlamentoda konuyu gündeme taşıma kararı alarak “Uyuşturucuyla Mücadele” komisyonu kurulmasını teklif etti ve Meclis’teki 4 parti de mutabakata vardı.

Siyasi partilerin kendi aralarında bu konuda konsensüs sağlamalarının kendilerini de sevindirdiğini belirten TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, Danışma Kuruluna kendisinin de katıldığını hatırlatarak, “Uyuşturucuyla mücadele konusunda partilerin grup önerileri sayesinde kısa zamanda mutabakat sağlanarak, ortak bir iradenin çıkmasına ben de memnun oldum. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

selyus