Ana Sayfa YAŞAM 13 Şubat 2018 4436

Giresunlulardan Ümraniye Belediyesi’ne teşekkür

İlçedeki tüm derneklere katkılar yapan ve Ümraniye’ye kazandırdığı 400’ün üzerinde kalıcı eserin yanı sıra Giresun Çanakçı’ya da imam hatip ortaokul yaptıran Başkan Hasan Can’a, Ümraniye Giresun Çanakçı ve Çevre Köyleri Derneği tarafından teşekkür plaketi verildi.

Düzenlenen programa Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Maliki Ejder Batur ve Mesut Özdemir, Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Ümraniye Giresun Çanakçı ve Çevre Köyleri Dernek Başkanı Sezer Kadakal ve çok sayıda Giresunlu katıldı. İstiklâl Marşı’nın ardından Ümraniye Belediyesi Mehteran Takımı gösterisinin ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Programın açılış konuşmasını yapan Giresun Çanakçı Dernek Başkanı Sezer Kadakal, selamlama konuşması yaparak, “Tüm derneklere olduğu gibi Giresun Derneğimize de yaptığı katkı ve desteklerinden dolayı Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can Beyefendi’ye teşekkür ediyorum” dedi.

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın talimatı ve hayırsever bir ailenin destekleriyle Giresun’un Çanakçı ilçesine yapılan imam hatip ortaokulu hakkında detaylı bilgi vererek, teknik özelliklerinden bahsetti. Ümraniye Belediyesinin 14 yılda yaptığı 400’ün üzerinde kalıcı esere de değindikten sonra Türk Silahlı Güçlerinin Suriye’nin Afrin bölgesinde başlattığı operasyonla ilgili de konuşan Maliki Ejder Batur, “Vatanı korumak için mücadele eden ve bu uğurda şehit olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim mekânlarını cennet eylesin. Rabbim ordumuza güç kuvvet versin” dedi.

Maliki Ejder Batur, son olarak, Ümraniyespor ve Giresunspor’a Türkiye 1. Futbol Lig’inde başarılar diledi.

Daha sonra Giresun Milletvekili Cemal Öztürk yaptığı konuşmada, Giresunlu hemşehrilerle bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti. Öztürk, “Afrin’deki Zeytin Dalı Harekâtında vatan ve milletin bekası için göğsünü siper ederek kahramanca şehit olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim askerlerimizin yardımcısı olsun” diyerek konuşmasını bitirdi.

Programın sonunda Ümraniye Giresun Çanakçı ve Çevre Köyleri Derneği tarafından, Ümraniye Belediyesinin hayırsever vasıtasıyla Giresun Çanakçı’ya kazandırdığı imam hatip ortaokulu adına teşekkür plaketi takdim edildi. Plaketi, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can adına Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur aldı.

selyus