Ana Sayfa YAŞAM 24 Ağustos 2014 3240

Hilmi Türkmen, artık sosyal medyada

Seçimlerde Üsküdarlılara “Ulaşılabilir Başkan Olacağım” sözü veren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e, mahalle ziyaretlerinde ve halk günlerinin

Hilmi Türkmen, artık sosyal medyada

Seçimlerde Üsküdarlılara “Ulaşılabilir Başkan Olacağım” sözü veren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e, mahalle ziyaretlerinde ve halk günlerinin yanısıra artık sosyal medyadan da ulaşmak mümkün.

Sosyal belediyeciliğin en iyisini yapmaya çalışan Üsküdar Belediyesi, bir ilki daha gerçekleştirerek, Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’i sosyal medya üzerinden vatandaşlarla buluşturuyor.
Üsküdar Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Sosyal Medya Birimi’nin başlatmış olduğu “sorularınızı yanıtlıyorum” etkinliği ile Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’i vatandaşlara buluşturuyor.
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne bağlı Sosyal Medya Birimi, Facebook üzerinden Üsküdarlılardan gelen talep, öneri, sorun ve şikâyetleri tek tek okuyarak ilgili birime bildiriyor. Gelen cevap üzerine sorunun muhatabına ya mesajla veya telefonla bizzat arayarak cevap veriyor.
Sosyal Medya birimi bunu bir adım daha öteye taşıyarak, vatandaşları bizzat Başkan Türkmen ile buluşturmaya başladı. Bir konu belirlenerek, sosyal medya üzerinden “Sorularınızı Yanıtlıyorum” başlığıyla takipçilere duyuruluyor. Bir hafta süreyle gelen mesajlar derlenerek Başkan Türkmen’e sunuluyor. Soruları tek tek inceleyen Başkan Türkmen, kameralar karşısına geçerek gelen mesajlara bizzat cevap veriyor. İlk kez bu hafta başlayan programın konusu, “Çevre ve Temizlik” oldu. Gelen yüzlerce mesajı tek tek inceleyen Başkan Türkmen kameralar karşısına geçti ve açıklamalarda bulundu.

“Ulaşılabilir Başkan Olacağım”

Sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen çalışmayla ilgili açıklama yapan Başkan Hilmi Türkmen, “Seçimlerde Üsküdarlılara, ulaşılabilir başkan olacağım sözünü vermiştim. Bu sözümüzün arkasındayız ve ekibimle birlikte vatandaşlara ulaşmak ve sorunları yüz yüze çözmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Mahalle ziyaretleri, halk günleri gibi birçok programa sosyal medyayı da ekledik.

Üsküdar’ı Üsküdarlılarla Yöneteceğiz

Buradaki amacımız, işe giden veya bize ulaşma imkânı olmayan vatandaşlarla da iletişime geçmekti. Yeni başlattığımız bu etkinliğe ilgi gösteren Üsküdarlılara çok teşekkür ediyorum. Bizim bir sözümüz var, “Üsküdar’da nefes alan Üsküdar’a nefes vermeli.” Üsküdar’ı Üsküdarlılarla birlikte yöneteceğiz. Bize, sorunlar, istekler ve şikâyetlerin yanısıra çok güzel öneriler de geldi. Arkadaşlarımız bütün mesajlara, ilgili birim yetkilisiyle görüşerek cevap veriyor. Hazırlamış olduğumuz videoyla da mesajlara genel bir cevap veriyorum. Böylelikle, Üsküdarlıların sorunlarıyla yakından ilgilenmiş oluyoruz. Bu çalışmamız bundan sonra geleneksel hale gelecek” dedi.

Etiketler:
selyus