Ana Sayfa YAŞAM 12 Şubat 2017 4709

Lösemi hastası Ahmet Kerem’in itfaiyeci hayali gerçekleşti

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında da İstanbulluların yanında olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul İtfaiyesi ’ne bağlı İstinye İtfaiye Grubu geçtiğimiz günlerde 5 yaşındaki lösemi hastası Ahmet Kerem’i misafir etti ve küçük Ahmet’in itfaiyeci olma hayalini yerine getirdi.

Dünyanın en modern cihazlarıyla İstanbullulara hizmet veren İstanbul İtfaiyesi’ne bağlı İstinye İtfaiye Grubu geçtiğimiz günlerde 5 yaşındaki lösemi hastası Ahmet Kerem’i misafir etti ve küçük Ahmet’in itfaiyeci olma hayalini yerine getirdi.

Ahmet Kerem ve ailesinin Bir Dilek Tut Derneği aracılığı ile İstanbul İtfaiyesi İstinye Grubuna yaptığı ziyaret küçük Ahmet’e mutlu bir gün geçirtti. Ahmet Kerem senaryo gereği gelen yangın ihbarına müdahale için İtfaiyeci abileriyle birlikte İtfaiye aracına binip yangının bulunduğu adrese doğru yola çıktı, yol boyunca yangın hakkında telsizden bilgi akışını sağlayıp yangın yerine ulaştı ve daha sonra yangına başarılı bir şekilde müdahale ederek yangını söndürdü. Hayalini kurduğu itfaiyeci olma isteğinin gerçekleşmiş olmasının verdiği mutluluğu İtfaiyeci abileri ve ailesiyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirerek yaşadıkları mutlu günü ölümsüzleştirdi.

İstanbul Büyükşehir ailesi olarak küçük Ahmet’e bir ömür boyu mutluluk ve sağlık diliyoruz.

selyus