Ana Sayfa YAŞAM 2 Kasım 2017 2486

Neslihan Yurtdagül, “Bu tür suçlarda caydırıcı cezaların arttırılmasını istiyoruz”

AK Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, “Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, her zaman mazlumun yanında, zalimin karşısında olacağız. Kadınlarımıza yapılan her türlü şiddeti kınıyoruz ve bu tür suçlarda caydırıcı cezaların arttırılması gerektiğini düşünüyor ve istiyoruz.” dedi. 

Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi’nde yolda yürüyen A.Ç’ye önce omuz atıp ardından yumruklayarak darp eden tıp fakültesi öğrencisi Hakan Dündar “kasten yaralama” suçundan 5 ay 16 gün hapis cezasına çarptırıldı. 1 Kasım 2017 tarihinde, Anadolu Adliye Sarayı’nda görülen mahkeme sonucuna göre, sanık Hakan Dündar’ın tahliyesine karar verildi.

Olayın gerçekleştiği ilk günden itibaren her zaman mağdure A.Ç’nin yanında olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Dr. Ravza Kavakçı Kan, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Av. Şeyma Döğücü ve AK Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, hukuki sürecin takipçisi olacaklarının sözünü vermişlerdi.

Bugün de Anadolu Adliye Sarayı’nda görülen duruşmaya, davanın takipçisi olarak AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı, AK Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül ve Kadem Hukuk Komisyonu Üyesi Av. Şengül Karslı katıldı.

Duruşma sonunda bir açıklama yapan AK Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, “Toplumun değerli temel taşı olan kadına uygulanan şiddet, geleceği belirsizliğe ve çıkmaza sürükler. Ataşehir Ferhatpaşa Mahallemizde ikamet eden hanım kardeşimize yapılan çirkin saldırıyı kınıyoruz. Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, her zaman mazlumun yanında, zalimin karşısında olacağız. Kadınlarımıza yapılan her türlü şiddeti kınıyoruz ve bu tür suçlarda caydırıcı cezaların arttırılması gerektiğini düşünüyor ve istiyoruz.” dedi.

selyus