Ana Sayfa YAŞAM 17 Şubat 2018 5320

Sancaktepe Polis Amirliği ve Çocuk Büro Amirliği hizmet binası açıldı

Sancaktepe Belediyesi ve hayırseverin katkılarıyla kısa bir süre önce temeli atılan Sancaktepe Polis Amirliği ve Çocuk Büro Amirliği hizmet binası düzenlenen törenle hizmete açıldı.

16 Şubat Cuma günü gerçekleşen açılış törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Osman Boyraz, Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Yusuf Büyük, İlçe Emniyet Müdürü Kenan Kurt, AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir, El Bab şehidimiz Selim Topal’ın ailesi, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sancaktepe Polis Amirliği ve Çocuk Büro Amirliği hizmet binası açılışında söz alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, “Bizim öyle asil polislerimiz, öyle asil askerlerimiz, öyle asil özel harekatçılarımız emniyet mensuplarımız var ki hukukun içerisinde kalıp 15 Temmuz’da da hainleri arkadaşlarını, vatandaşlarımızı şehit etmelerine rağmen hukuka teslim ettiler. O hukuk süreçlerini de yakından takip ediyoruz.”

“KENTLERDEKİ HUZUR ORTAMINI SAĞLAYAN KURUM OLAN EMNİYET TEŞKİLATIMIZDIR”

Açılışta bir konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı İsmail Erdem, “İlçemize yeni bir eser daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Değerli Hemşehrilerim, kent yaşamı; temizliğiyle, altyapı ve üstyapısıyla, modern binaları, parkları, bahçeleri ve donatı alanlarıyla bir bütündür. Ama bir kent, sadece fiziksel ihtiyaçların karşılanmasıyla yaşanılabilir bir kent haline gelmez. Kentleri yaşanılabilir yapmak için; insanlarının birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla huzur içinde yaşayabileceği bir ortam oluşturulmak gerekir. Ne yaparsanız yapın, eğer o kentte güvenlik yoksa yani insanlar sokağa rahat çıkamıyorsa, evinde rahat oturamıyorsa o kentte huzur yoktur. Kentlerdeki huzur ortamını sağlayan kurum olan Emniyet Teşkilatımız, çok değerli polislerimiz, işte bu anlamda hepimiz için çok önemlidir” dedi.

Hizmete açılan Emniyet Amirliğinin Sancaktepe halkına modern şartlarda hizmet vereceğini belirten Başkan Erdem; “Bugün hizmete açtığımız Emniyet Amirliği Binamız, gelişen ve büyüyen, aldığı göçlerle nüfusu 400 binleri geçen ilçemizin güvenliğini ve huzurunu sağlayan polisimizin, insanımıza modern şartlarda hizmet verebileceği bir mekan. Binamızın Emniyet Teşkilatımıza, ilçemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyor, hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum” şeklinde konuştu.

SANCAKTEPE BELEDİYESİ’NDEN EMNİYETE 20 ARAÇ DESTEĞİ

Sosyal belediyecilik ilkesini en iyi uygulayan belediyelerden biri olan Sancaktepe Belediyesi denetimlerin daha hızlı yapılmasını sağlamak amacıyla Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğüne toplam 20 araç tahsis etti.

Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürü Kenan Kurt, “Sancaktepe gerçekten parmakla gösterilecek ilçelerden bir tanesidir. İlçemizin güvenliği ve huzuru için teşkilatımıza yapmış olduğu maddi manevi destek ve katkılarından dolayı Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’e teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İlginizi çekebilir

Cem Korkmaz evinde ölü bulundu

Cem Korkmaz evinde ölü bulundu

selyus