Ana Sayfa YAŞAM 7 Haziran 2018 3994

Ümraniye Belediyesi, ilçedeki sosyal market sayısını 3’e çıkarttı

Ümraniye Belediyesi, Necip Fazıl Mahallesi Sosyal Market ve Halil İbrahim Sofrası Aşevi ile Saray Mahallesi’ndeki sosyal markete bir yenisini daha ekleyerek ilçedeki sosyal market sayısını 3’e çıkarttı. Bugün itibariyle hizmete açılan İstiklal Mahallesi Sosyal Market ve Spor Tesisi sayesinde dezavantajlı kesimlerin yüzü gülecek.

2014 yılında Ümraniye Belediyesi tarafından Ümraniye’deki yardıma muhtaç vatandaşlar için hazırlanan, bütün ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra giyecek ve ayakkabı gibi birçok ürünün bulunduğu sosyal marketler hizmet vermeyi sürdürüyor. Belediye tarafından verilen ‘Sosyal Destek Kartı’ ile gönüllerince alışveriş yapan vatandaşlar, servis araçlarıyla da evlerine kadar bırakılıyor.

Bu kapsamda, İstiklal Mahallesi’nde modern ve işlevsel mimarisiyle dikkat çeken 3’üncü Sosyal Market ve Spor Tesisi bugün hizmete açıldı. Açılışı gerçekleştirilen İstiklal Mahallesi Sosyal Market ve Spor Tesisi; bodrum kat, bodrum asma kat, zemin kat, 1. normal kat, 2. normal kat ve çatı katından oluşuyor. Toplam 3 bin 394 metre kare kapalı alana sahip olan sosyal markette; depolama alanları, lojistik merkez, rezerv alanları, sosyal market, pilates, minder sporları (karate, güreş ve tekvando) salonu, doktor odası, soyunma odaları, bayan fitnes ve okçuluk salonu ile mehter takımı çalışma salonu bulunuyor.

Vatandaşlar bu marketlerden belediye tarafından verilen puan dolu kartlarla diledikleri gibi alışveriş yapmaya daha iyi şartlarda devam edecek.

Açılış törenine AK Parti İstanbul Milletvekili ve Milletvekili Adayı Hurşit Yıldırım, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve eşi Saliha Can, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Kent Konseyi Engelliler Komisyonu Başkanı Yahya Sağlam ve yönetimi, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları muhtarlar, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 

selyus