Ana Sayfa YAŞAM 15 Mayıs 2018 2928

Ümraniye’de Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin temeli atıldı

Ümraniye Belediyesi ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti ortaklığında Tantavi Mahallesinde yapılan Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin (YEDAM) temel atma töreni Başkan Hasan Can’ın katılımıyla gerçekleşti.

Ümraniye Belediyesi; Yeşilay’ın alkol ve uyuşturucu bağımlılarına ücretsiz psiko-sosyal ve rehabilitasyon hizmeti vereceği, Tantavi Mahallesi’ndeki Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin (YEDAM) binasının temel atma töreni gerçekleşti. Zemin kat ve 2 normal kattan oluşacak bina toplamda 954 metrekare kapalı alanda inşa ediliyor ve 4 adet atölye, 2 adet grup terapi odası, 2 adet sosyal hizmet odası, 2 adet psikolog odası, bilgi işlem merkezi, yönetim odası, mescit, uzman odası ve diğer ihtiyaçlar için tasarlanan çeşitli bölümleri içeriyor. Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin (YEDAM)  binasının temel atma törenine Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları meclis üyeleri, muhtarlar, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan program; şehit olan Filistinli kardeşlerimiz için okunan Kur’an-ı Kerim ile devam etti.

 

HER RAMAZAN AYINA GİRERKEN İSRAİL FİLİSTİN’E SALDIRIYOR

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; İsrail’in Filistinli kardeşlerimize karşı yaptığı hain saldırıyı kınıyorum. Her Ramazan ayına girerken İsrail Filistin’e saldırıyor. Geçmişte de bunu yaptılar, Rabbim bunları ıslah etsin. Zulüm ile abad olunmaz. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dünya beşten büyüktür” sözüne atıf yaptı ve “Rabbim mazlumlara yardım etsin, şehitlere rahmet gazilere şifa diliyorum” dedi.

YEDAM’ın yaptığı çalışmalardan övgüyle bahseden Başkan Hasan Can, “Merkezimiz hayırlı uğurlu olsun, Rabbim nice güzel hizmetler yapmayı bizlere nasip etsin. Ramazan ayınız hayırlara vesile olsun. İnşallah 24 Haziran seçimlerinin ardından ikinci bayramımızı da yaşayacağız” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ardından Başkan Hasan Can ve protokolün temel atma için butona basmasıyla program son buldu.

 

selyus