Ana Sayfa YAŞAM 24 Ağustos 2014 3357

Üsküdar’dan Gazze’ye yardım yağıyor

İHH İnsani Yardım Vakfı ile Üsküdar Belediyesi’nin, Gazze’ye yardım amacıyla düzenlemiş olduğu “Ümmet Kermesi’, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nuret

Üsküdar’dan Gazze’ye yardım yağıyor

İHH İnsani Yardım Vakfı ile Üsküdar Belediyesi’nin, Gazze’ye yardım amacıyla düzenlemiş olduğu “Ümmet Kermesi’, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati’nin de katıldığı törenle hizmete açıldı.

Üsküdar Belediyesi’nin Ramazan ayında “İftar Çadırı” olarak kullandığı modern Ramazan Çadırı, Gazze’ye yardım kampanyasına ev sahipliği yapıyor.
İnsan Hak ve Hürriyetleri(İHH) İnsani Yardım Vakfı Üsküdar gönüllüleri ile Üsküdar Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Ümmet Kermesi’nin açılışına siyaset, işadamı, bürokratlardan oluşan bir çok gönüllü insan katıldı.
Açılışta; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş ile İHH İnsani Yardım Vakfı Üsküdar Gönüllüleri Başkanı Mustafa Murat Odabaşı birer konuşma yaptı.

Başkan Türkmen; “Kalbimizin sıcaklığı da dışa vurdu”

Açılışa katılan siyasiler birer teşekkür konuşması yaptı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen konuşmasında, “Bugün burada hayır çarşımızın açılışında beraberiz. Bizim için zulmün karşısında dik durmak en önemli şiarımızdır. Zulmün karşısında susanın dilsiz şeytan olduğu anlayışına şartsız inanıyoruz. Çadırdaki sıcaklık iklimsel sıcaklık değil, kalbimizin sıcaklığı da dışa vurmuş durumda. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati ise “En çok mazlumun katledildiği, en çok annelerin öldürüldüğü, en çok çocuğun yetim kaldığı, insanların sevdikleriyle birlikte can verdiği Gazze için kermes yapıyoruz. Türkiye’deki her insan bu mazlum insanlara dua ve yardım eder. Bugün de şuan da bu güzelliği birlikte paylaşıyoruz. Şuanda Gazze’de insanlar ne yazık ki katlediyor. Biz de burada yapabileceğimiz en büyük yardımı yapmaya çalışıyoruz. Yardımın sembollerinden İHH burada da, Gazzelilerin Türkiye’de sesi olmaya devam ediyor” diye konuştu.

Yardım kumbarasına ilk destek protokolden

Konuşmalardan sonra, Çengelköy Yıldırım Beyazın Camii İmamı Mustafa Demirkan’ın duasının ardından kermesin açılış kurdelesi kesildi.
Atılış töreninin hemen önüne konulan yardım kumbarasına ilk destek, protokoldeki davetlilerden geldi. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen kumbaraya ilk para atanlar arasına girdiler.

31 ağustos’a kadar açık kalacak

İsrail’in, Temmuz ayından itibaren, çoğunluğu çocuk yaklaşık 2 bin 200 Müslüman’ı katlettiği Gazzeliler için düzenlenen kermese Üsküdarlılar ve İstanbullular yoğun ilgi gösteriyor. Gelirin tamamı Gazze’ye gönderilecek olan kermes 31 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.

Etiketler:
selyus