Ana Sayfa YAŞAM 3 Nisan 2017 3734

Üsküdarlı 74 STK evet diyor

Üsküdar’da faaliyet gösteren 74 sivil toplum kuruluşu 16 Nisan’daki referandumda ‘evet’ oyu kullanacağın açıklayarak temsili ‘evet’ oyu kullandı.

Üsküdar’da buluna 74 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu, Aralarında Üsküdar Belediyesi önceki dönem Belediye Başkanı Mustafa Kara’nın da bulunduğu Üsküdar Evet Platformu, 16 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi referandumunda ‘evet’ oyu kullanacaklarını açıkladı. Üsküdar kent meydanında bir araya gelen platform üyeleri adına basın açıklamasını Kemal Özdal yaptı.

Platform adına konuşan Kemal Özdal, “Şanlı tarihimizde desten yazdıran ecdadımızın bizlere emaneti olan bu cennet vatanın gelişmesi ve insanımızın üretmesi amacıyla inisiyatif alan kuruluşlar olarak 16 Nisan referandumunu tarihi bir dönüm noktası olarak görüyoruz. Yönetimde daha çok söz sahibi olabilmek için güçlü yasama için sağlam irade için yerli milli ve yeni bir anayasa için cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini destekliyoruz. Yüzlerce gazi ve şehit vererek darbe girişiminin üstesinden gelen milletimizin bu tarihi kavşakta vesayet sistemine son vereceğine inanıyoruz. Bu anlamda 16 Nisan’da evet tercihini kullanmak politik bir tercihten ziyade hayati bir tercihtir” dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından sivil toplum kuruluşlarının başkanları temsili olarak ‘evet’ mührünü beyaz standın üzerine bastı.

selyus