Ana Sayfa YAŞAM 16 Ağustos 2014 3461

Üsküdarlı gençlerin hayvan sevgisi

Üsküdar Belediyesi, Üsküdarlı hayvansever gençlerle birlikte, yaz ayların en sıcak günlerini yaşadığımız şu günlerde sokakta yaşayan, kedi, köpek ve k

Üsküdarlı gençler hayvanlar için seferber oldu

Üsküdar Belediyesi, Üsküdarlı hayvansever gençlerle birlikte, yaz ayların en sıcak günlerini yaşadığımız şu günlerde sokakta yaşayan, kedi, köpek ve kuşların, su, gıda, barınma ile sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için seferber oldu.

Üsküdar Belediyesi tarafından 2 sene önce başlatılan “Sokak Hayvanlarını Koruma Projesi’, yeni Belediye Başkanı Hilmi Türkmen döneminde de geliştirilerek devam ediyor.

Yaz aylarının en sıcak günlerini yaşadığımız şu günlerde, kedi, köpek, kuş gibi sokakta yaşayan hayvanların, gıda ve su ihtiyaçlarını karşılamak için ilçenin değişik mahallelerine konulan su ve mama kapları yenilendi. Kap sayıları ise en kısa sürede artırılacak.

Hayvansever gençlere başkan Türkmen’den tam destek

Başkan Türkmen, pilot bölge olarak seçtikleri Acıbadem’de sokak hayvanlarına yönelik hizmet veren Üsküdar Gençlik Kolları’na da destek verdi. Gençler, yürüttükleri EM-PATİ Projesi kapsamında, sokaktaki kedi, köpek ve kuşların su ve gıda gibi ihtiyaçlarını gideriyor. Gençlerin bu örnek hizmetine, mahalle sakinlerinden de destek geldi.

Başkan Hilmi Türkmen’in de projeye destek vermesi üzerine sokaktaki dostlarımıza, barınma ve sağlık hizmetleri de verilmeye başlandı. Yaralı olan sokak hayvanlar için Üsküdar Belediyesi veterinerlik birimi acil müdahale hizmeti veriyor. Durumu ağır olanlar da Üsküdar Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ilk hayvan Hastanesi olan Üsküdar Selimiye’deki Hayvan Hastanesi’ne götürülüyor. Sokakta yaşayamayacak durumda olanlar ise Üsküdar Belediyesi Hayvan Barınağı’nda koruma altına alınıyor.

Parklara kedi ve kuş evleri yapıldı

Em-Pati projesi kapsamında ayrıca, 5 adet kedi evi yapılarak Acıbadem’deki parklara konuldu. Yapılan bu uygulama başarılı olursa, kedi evi sayısı artırılacak. Parkların müdavimi kuşlar da unutulmadı. Daha önce Üsküdar’ın çeşitli parklarında yer alan kuş evlerinin yanı sıra kuşlar için önümüzdeki günlerde “Kuş Tünekleri” yapılacak.

Etiketler:

İlginizi çekebilir

İstanbul turuncuya boyandı

İstanbul turuncuya boyandı

selyus