Ana Sayfa YAŞAM 20 Temmuz 2018 3604

Üsküdarlı Nuri Çelebi, “Çocuklarım var ama tek yaşıyorum”

Nuri Çelebi, ”Günlerimi böyle geçiyorum. Uzun süredir farklı yerlere giderek çalıyorum. Emekli memurum. Çocuklarım var ama tek yaşıyorum”  

Üsküdar’da yaşayan ve kendi yaptığı müzik aletleri ile sokak sokak dolaşarak müzik çalan 82 yaşındaki Nuri Amca’nın çaldığı parçalar, vatandaşların ilgi odağı oldu.

Üsküdar’da yaşayan 82 yaşındaki Nuri Çelebi, kendi yaptığı basit müzik aletleri ile sokak sokak dolaşarak müzik çalıyor. Plastik ince bir borunun üzerine taktığı kamışla değişik parçalar çıkartan Nuri Çelebi, vatandaşların da ilgi odağı oldu. Üsküdar’da bir parkta müzik çalarken kameralar tarafından görüntülenen Nuri Çelebi’nin etrafını kısa sürede dolduran çocuklar, Nuri Çelebi’nin çaldığı parçaları dinledi. Elinde kendi yaptığı müzik aletini anlattıktan sonra cebinden de yaptığı başka bir müzik aletini çıkartan Nuri Çelebi, evinde benzeri müzik aletleri olduğunu dile getirdi.

Çocuklara müzikle ilgilenmelerini tavsiye eden Nuri Çelebi, ”Günlerimi böyle geçiyorum. Uzun süredir farklı yerlere giderek çalıyorum. Emekli memurum. Çocuklarım var ama tek yaşıyorum” dedi.

İlginizi çekebilir

İran’a Halep protestosu

İran’a Halep protestosu

selyus