Ana Sayfa KÖŞE YAZILARI 5.06.2018 697 Görüntüleme

24 HAZİRAN’A GİRERKEN

Muhalefet partileri “erken seçim” diye bas bas bağırırken,  hiç beklenmedik bir şekilde iktidar erken seçim kararı aldı.

Her şey bir anda oluvermişti.

Herkes şaşkındı.

Muhalefet daha da şaşkındı.

Neredeyse “yahu biz siyaseten erken seçim dedik, şimdi sırası mıydı, ne güzel durumu idare ediyorduk, şimdi şapa otururduk” diyecekti. Diyecekti diyorum ama şaşkınlıklarına baktığımda böyle düşündüklerini anlıyorum.

AK PARTİ, MHP’yle birlikte başarılı bir ittifak kurarken, muhalefetin ittifakı bir türlü tutmadı. Nihayet Milletvekili seçiminde ittifak etseler de Cumhurbaşkanlığı konusunda ortak aday gösteremediler ve har partinin kendi adayını göstereceğini ilan ettiler.

CHP’de Muharrem İnce, inceden inceye Cumhurbaşkanlığı adaylığına ben varım diyordu. Tamam kurbanı bulduk dediler ve CHP’nin  adayı gösterdiler.

Meral Akşener, Doğu Perinçek, Temel Karamollaoğlu ve Selahattin Demirtaş partilerinin adayı olarak ortaya çıktılar.

Seçim çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Aslında buna seçim çalışması demek yanlış olur, Tayyip Erdoğan’a karşı birlik olma, ne pahasına olursa olsun onu devirme çalışmaları demek daha doğru olur. Amerikalı ve Avrupalı müttefikleriyle bir olup Türkiye’nin büyümesine, gelişmesine, kendi kararlarını kendinin vermesine, yani bağımsızlığına bir karşı çıkıştır muhalefetin yaptığı…

Uzaklarda yapılan bir projenin Türkiye ayağıdır bizdeki  muhalefet. Her şeye karşılar. Yola, köprüye, havaalanına, tüp geçitlere…

Kısaca Türkiye’nin kalkınmasına…

Ne olacak peki?

Olacak belli. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yine başkan olacak. Ve meclis çoğunluğu yine Ak Parti’nin olacak.

Kalkınma tüm hızıyla devam edecek ve emperyalistlerin oyunu yine boşa çıkacak…

Türkiye lider ülke olacak.

Artık bu halk kolay kolay kanmaz. Artık bu halk bir daha hataya düşmez.

Allah yar ve yardımcımız olsun…

 

İlginizi çekebilir

MİMOZALARI KAHVALTIYA KOY

MİMOZALARI KAHVALTIYA KOY

selyus