Ana Sayfa KÖŞE YAZILARI 10.07.2018 292 Görüntüleme

İstanbul’dan Yansıyanlar

AK PARTİ DAVASININ MAYASINDA ABDÜLMECİDLERİN İMANI VAR!

AK Parti Genel Başkanı ve Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, son zamanlarda yaptığı konuşmalarla ve Türkiye Büyük Millet Meclisine taşıdığı AK Parti kadroları ile yeniden ilk kurulduğu yıllardaki gibi Abdülmecid Yücel gibilerin imanlı duruşunu yakalamaya kararlı.

Daha açıkçası ‘bu davanın mayasında Abdülmecidlerin bu imanı var’ diyen Erdoğan, Refah Partisi dönemindeki o ruhu yeniden yakalamaya kararlı görünüyor…

Milletvekillerini incelediğimizde de o ruhu temsil edecek bir çok isimin olduğunu görüyoruz. Başkan Erdoğan’ın aynı kararlılığı 18 Ağustos Büyük Kongrede de göstereceğinden zerre şüphemiz yok…

Tabi AK Parti’yi Abdülmecid ruhundan uzaklaştırmak için sinsice çalışan parti içindeki ‘akpliler’ iyicene temizlenirse o eski samimi dava aşkı da geri gelecektir.

BU DAVANIN MAYASINDA ABDÜLMECİDLERİN BU İMANI VAR

1993 yılında Refah Partisi Malatya İl Kongresinde bir konuşma yapan dönemin Refah Partisi İstanbul İl Başkanı, bugünün Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şişli ilçe teşkilatına gittim, kapı açıktı içeride gözü yaşlı bir kardeşimiz vardı. Niye ağlıyorsun dedim, ‘biraz kederlendim başkanım, başka hiçbir derdim yok’. Peki telefon niye cevap vermiyordu? ‘Başkanım bir işim vardı, onun için yarım saat geç açtım ilçe teşkilatını’. İşte bu ağlayan kardeşimiz, bana ağlama gerekçesini açıklamayan kardeşimiz Abdülmecid kardeşimizdi. Ertesi sabah ağlamanın gerekçesini öğrendim. Meğerse Abdülmecid kardeşimin refikası doğum esnasında şehit olmuş ve o da yavrusunu baldızına teslim etmiş, hanımını da SSK Okmeydanı Hastanesinin morguna indirmiş, nöbetim var deyip koşarak nöbete gelmiş. İşte bu davanın mayasında Abdülmecidlerin bu imanı var. Bu davanın mayasında evladını, eşini, çoluğunu çocuğunu evinde bırakıp, onlarla adeta bir sefere gidercesine yiğitlerin inancı var, aşkı var, heyecanı var. İşte bu aşk, bu heyecandır bizi bugünlere getiren” dedi.

İşte bu aşk ve bu heyecan AK Parti’nin 2001’de doğmasına sebep oldu ve o gün bugündür bu ülkeyi yönetmektedir. Kurulurken Abdülmecit ruhuyla kurulan ve son yıllarda o ruhtan biraz uzaklaşsa da yeniden aynı ruha dönmeye kararlı görünen AK Parti, eğer bu imanlı ruha sımsıkı sarılıp bırakmazsa 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşacağına inanıyoruz.

İlginizi çekebilir

GEZİ DEDİK DARBE ÇIKTI…

GEZİ DEDİK DARBE ÇIKTI…

selyus