Ana Sayfa KÖŞE YAZILARI 25.06.2017 1172 Görüntüleme

İstanbul’dan Yansıyanlar

AK Parti teşkilatlarında gözlemlediklerimiz!

Öncelikle tüm inanan Müslümanların Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum.
AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği bayramlaşma töreninde önemli açıklamalarda bulundu.
Özellikle başında bulunduğu AK Parti kongreleriyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, genel merkez teşkilat başkanlığının hazırlıkları yaptığını, bayramdan sonra artık gerek illerde, gerek ilçelerde, beldelerde kongreler silsilesi içerisinde çalışmalarını başlatacaklarını söyledi.
Bu yılsonuna kadar ya da Ocak, Şubat’a kadar bu çalışmaları hızla tamamlamanın gayreti içerisinde olacaklarını aktaran Erdoğan, “İstiyoruz ki bu metal yorgunluğunu giderelim, çok daha güçlü şekilde inşallah 2019 Mart’ına, Kasım’ına hazırlanalım.” dedi.
Partideki metal yorgunluğu gidereceklerini son günlerde yaptığı konuşmaların satır aralarında sürekli gündeme getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’nin aynası olan İstanbul Teşkilatlarını da güçlendirmeye kararlı görünüyor.

Bence, Erdoğan’ın bahsettiği teşkilatlardaki metal yorgunluğun yanı sıra vizyon eksikliği de zaman zaman öne çıktı.
İl yönetimi içinde de, ilçe başkanlarının bazıları da, ilçe yönetim kurullarında da vizyonsuzluk apaçık ortada.
İl Başkanı Dr. Selim Temurci, düzgün karakterli iyi bir insan, analitik düşünebilen bir lider olmasına rağmen iyi bir yönetim oluşturamadı, geride bıraktığımız kongrede. Tabi bunda eski il başkanı Babuşcu ile başka etkenler var!
Hele hele 39 ilçe kongresini de giden eski il başkanın yapması Temurci’nin ekip mantığı çalışmasını zorlaştırdı. Buna rağmen öyle ya da böyle bugünlere gelebildiyse bence başarılı.
2019 seçimlerine gidilecek bu kutlu yolda eğer kendisiyle devam edilecekse Dr. Selim Temurci, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gösterdiği kalitede bir yönetim kadrosu kurmalı. Öyle bir yönetim oluşturmalı ki referandum seçimlerinde elde edilen sonuçları unutturmalı.
Tabi il başkan yardımcıları da önemli! ilçe teşkilatlarını motive edemeyenleri, heyecanı bitmişleri, sosyal medyada esamesi okunmayanları, teşkilatlara soğuk davrananları yürütmeye alırsa, o zaman değişen bir şey olmaz.

İlçe başkanı ile ilgili de;
hiçbir icraatı olmadan koltuğu işkal eden ilçe başkanları,
yaptığı önemli icraatlarla ilçede öne çıkan isimleri iftiralarla görevden uzaklaştıran ilçe başkanları,
Türkiye’yi ayağa kaldırarak torpille koltuğa oturup, vizyon yetersizliğinden o oturduğu koltukta kaybolan ilçe başkanları,
belediye başkanlarının gölgesinde koltuğu işkal eden ilçe başkanları yeni dönemde devam etmemeli. Zaten Reisin yaptığı açıklamalara da bakacak olursak bu yukarıda saydıklarımızla yola devam etmek istemiyor!
Tabi bunlara bağlı olarak şu an adeta dökülen ilçe yönetimlerinde, partinin ilk kurulduğu yıllardaki yönetim kadrolarının kalitesi yakalanmalı.
Son olarak, hep teşkilatlara yüklenerek belki haksızlık ettik. Belediye başkanları ve yardımcılarıyla ilgili de defterimizde önemli notlar var. Zamanı geldiğinde onları da açıklayacağız..!!

 

İlginizi çekebilir

VEFASIZLIK

VEFASIZLIK

selyus