Ana Sayfa KÖŞE YAZILARI 19.08.2017 1218 Görüntüleme

İstanbul’dan Yansıyanlar

AK Parti’de koltuğu hakketmeyenlerle tamam mı devam mı!

AK Parti’de İl ve İlçe Kongreleri önümüzdeki ayın 2. haftası başlıyor. Kongreler başlamasına başlıyor da 81 ilde ne hikmetse bir sessizlik hakim. Bunun nedeninin Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, teşkilatlarda metal yorgunluk var, büyük oranda değişikliğe gidilmeli sözü olmalı diye düşünüyorum!

Reis aslında nazik davranıyor bu metal yorgunluğu olanlara, torpille koltuklara oturanlara, belediye başkanlarının arkasında serinleyerek, etliye sütlüye karışmayıp bir parmağa faydası olmayanlara, belediyelerin katlarından ayrılmayan il ve ilçe yöneticilerine..!!

Kimseyi kırmamak için kibarca bırakın gidin diyor reis ama hala üstüne alınan yok!  Ya be kardeşim göreve geleli 3 yıl oldu, icraatlarla ilgili daha bir tane siftahın yok!  3 yıldır yan gelip yatmışın, sen yan gelip yattığınla kalmamış mahalle yönetimlerine bile almaktan imtina edeceğin enkaz yönetim kurulu üyelerinde yan gelip yatmış.

Ama belediyelerin ihale ve emanet işlerini kovalamakta bayağı bir maharetli çıktı bu metalciler..!!

Tabi bu arada işini iyi yapanlarında hakkını verelim buradan. Bunların kim olduğunu da basını takip ederseniz görürsünüz. Ayrıca yaptıkları icraatlarını da öğrenmiş olursunuz.

AK Parti’nin başındaki lideri, Kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapamadınız bırakın diyor ama üstüne alınan yok!

Önceleri reis bir açıklama yaptığı zaman sosyal medyada paylaşım rekorları kırılırdı. Ama reis, metal yorgunluk deyince bizim gibi menfaat düşünmeyen gerçek dava sahibi bir kaç kişinin dışında paylaşan yok…

Hele hele o günlerde bir şehit haberi alınınca adeta reisin konuşmasını bastırırcasına şehit ve başka paylaşımları neredeyse Trend Topic (TT) oluyor! Allah bir daha şehit acısı vermesin bize. Tabi ki şehit paylaşımı yapacağız ama bu ‘Şam Kurnazları’ her nedense reis teşkilatların düzelmesi yönünde bir açıklama yaptığında hemen harekete geçiyor.

Artık reis bu paylaşımlarınızı yemiyor ve kendini kurnaz zanneden sizleri direk olarak istifaya çağırıyor..!!

İstanbul İlçe Kongreleri’ne gelince… İnşallah İlçe Başkanlık ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği görevi yapabilecek yetenekte insanlara verilir. Torpil ve adam kayırımı olmadan adil kongrelerin olması tüm partililerin temennisidir…

Görevinin başında durduğu 3 yıl boyunca hiçbir icraatı olmayan, teşkilatlarının yaralı parmağına işemeyen, iş alımlarında direk genel müdür ve daire başkanını arayıp kendi istediklerini işe sokarak teşkilatlara haksızlık yapan, kendi teşkilatlarında başkanlık düzeyinde görev yapanlara iftira atarak ayağını kaydıran ve onları vefa iftarlarına çağırmayan, kendi yönetimi 3-4’e bölünen ve yönetimine selam vermeyen, belediye başkanlarının icraatlarıyla geçinerek bir proje bile üretecek kabiliyeti olmayanlar, yönetimlerinin belediyelerde iş kovalamasına göz yumanları genel merkez inşallah biliyordur! AK Parti’de koltuğu hakketmeyenlerle inşallah devam edilmez!

Öte yandan bazı il yürütme ve yönetim kurulu üyeleri de yeni süreçte bulundukları makamlardan uzaklaştırılmalı. Bir örnek verecek olursak; il başkan yardımcılarından birisi 30 aydır görev yaptığı biriminde sadece bir toplantı yaparak partiyi tamamen ihmal ederken KİPTAŞ’ın inşaat işlerini almaktan ve İBB reklam billboard işlerini yürütmekten geri kalmıyor..!!

Daha bir çok örnek isimler verebiliriz. Onun için il yönetiminde de ciddi bir revizyona gidilmeli.

Belediye başkanlarına gelince Eylül ayında istifalar olursa kimse şaşırmasın. Büyükşehir dahil ilçe belediye başkanlarında da istifalar bekleniyor..!!

İlginizi çekebilir

Siyaset Akademisi raftan indi

Siyaset Akademisi raftan indi

selyus