Ana Sayfa KÖŞE YAZILARI 17.02.2018 1405 Görüntüleme

İstanbul’dan Yansıyanlar

BAYRAM ŞENOCAK’LA İSTANBUL TEŞKİLATLARINDA YENİ SÜREÇ!

AK Parti İstanbul İlçe teşkilatları, hem ilçe başkanları için tamam mı devam mı, hem de kongre tarihlerinin açıklanmasını büyük bir heyecanla bekliyor. İlçe başkanlarına yönelik yapılacak değişimlerle ilgili Türkiye ortalamasındaki değişiklikleri baz alacak olursak İstanbul’un 39 ilçe başkanından yaklaşık yüzde 60’ına hizmetlerinden dolayı teşekkür edilir diye tahmin ediyorum!

Tabi şunu da belirteyim ki kimsenin işine karışmak gibi bir haddimiz yok. AK Parti’nin başında son yüzyılın gelmiş geçmiş en büyük lideri olan Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan var ve en iyisini de o bilir. Buna itirazımız yok, olamaz da. Ayrıca AK Parti teşkilatlarının başında da çok başarılı ve kılı kırk yaran teşkilatlanmadan sorumlu Mustafa Ataş gibi bir de Genel Başkan Yardımcısı var. Buna da hiçbir itirazımız yok. Teşkilatların bir fakiri olarak İstanbul teşkilatlarını yakında takip ettiğim için ilçe başkanları üzerinde biraz olsun tahmin yürütmek istedim. Sadece tahmin!

Bazı ilçe başkanları ise tahmin ötesi başarısız oldukları için mutlaka gitmeli..!!

Tahminlerimden yola çıkarak ilçe belirtmeden yüzde üzerinden giderek köşe yazıma bir zenginlik katayım dedim.

Anadolu Yakası’nın 14 ilçesi ile Avrupa Yakası’ndan da yaklaşık 15 ilçenin çalışmalarını yakından takip eden ve geri kalan 10 ilçeyi de uzaktan da olsa gözlemleyen bir gazeteci olarak diyorum ki çok ciddi değişikliklere gidilecek. Zaten yeni İl Başkanı Bayram Şenocak’ın gelişinden belli İstanbul Teşkilatlarında ciddi bir değişime gidileceği. Çünkü Bayram Şenocak’ın isminin hiç hesapta yokken bir anda açıklanmasını güzel gelişmelerin olacağına işaret olarak yorumluyorum. Şenocak’ın İstanbul’da siyaset yapması ve geçmiş kariyerine baktığımızda hata yapmadan bugünlere gelmesi genel merkezin işini kolaylaştırdı.

Hem İlçe Başkanları ve ilçe yönetimlerinin oluşmasında hem de İl Yönetim Kurulu’nu belirlemede genel merkezin çok da müdahil olacağını düşünmüyorum. Kilit 3-5 ismin dışında, yeni İl Başkanı Bayram Şenocak, büyük bir sorumluluğun altına girecek. Şunu da belirteyim ki Şenocak’ın İstanbul Teşkilatlarının üstesinden gelecek bir tecrübeye sahip olması bir avantaj olarak duruyor…

Tüm bu gelişmelerin bir diğer güzel yanı, Şenocak görev talep etmedi, kendisine görev verildi. Kendisi de aynı anlayışla, partinin adalet kısmını yürürlüğe sokarak, hem ilçe başkanlarını belirleyecek hem de kendi yönetimini kuracak diye inanıyorum.

Sonuç itibariyle atılacak her güzel adım AK Parti’ye yarar sağlayacak ve atılacak her olumsuz adım da AK Parti’ye zarar verecektir.

Bu yeni sürecin hem İstanbul teşkilatlarına hem de AK Parti’ye hayırlar getirmesi dileğiyle hoşçakalın…

selyus