Ana Sayfa KÖŞE YAZILARI 27.06.2017 1371 Görüntüleme

İstanbul’dan Yansıyanlar

EGEMEN BAĞIŞ GİBİ DEĞERLER BU ÜLKEDE ENDER YETİŞİYOR!

Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan ve kurulduğu yıldan itibaren milletin güvenini her geçen seçim de daha da fazla kazanarak bugünlere gelen, bugün ise artık dünyanın en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olan AK Parti, kitle partisi olmanın yanı sıra hep mazlumun ve doğrunun yanında durdu, durmaya da devam ediyor.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Siyasetin tek limanı ahlaktır…” sözü partinin ilkesi oldu. Naçizane bende bu tarihi söze ek olarak “Ahlaklı siyasetin tek limanı da AK Partidir” diyorum.

Her ne kadar son yıllarda parti içinde ahlaksızlık yaşansa da. Bu partide ahlakla ilgili sıkıntılı süreç ise Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarının partide açığa çıkmasıyla başladı.

Parti içindeki ve dışardan partiye destek veren FETÖ’cüler, kendilerine karşı onurlu duruş sergileyenlerle kah gizli kah açıktan hep uğraştılar. Devlet ve Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış’la uğraştıkları gibi.

FETÖ’ya karşı hep dik duran Bağış, montaj ‘Tape’ kurbanı oldu. Özellikle 3-4 ayrı konuşmasını montajlayıp birleştirerek Bakara-makara demiş gibi ayarlayan bu aşağılık zihniyetin zaten yatacak yeri çıyanlarla dolu olacağından hiç şüphemiz yok.

Bir Müslüman ‘ben onu demedim’, ‘ben onu yapmadım’ demesi diğer bir Müslüman için yeterli olmalı bence. Kendi adıma söylüyorum; Şahsen yakından tanıdığım, başının defalarca secdeye gittiğine gözlerimle şahit olduğum ve AK Parti Kadıköy’de yönetici iken beraber siyaset yaptığım Bakanımız Egemen Bağış’ın ‘ben öyle bir şey demedim’ sözüne inanıyorum.

AK Parti içindeki kripto FETÖ’cülerin piyasaya sürdükleri bu ‘Tape’lerden sonra yoğun bir şeklide saldırıya geçip, insanların hassas değeri olan dini inançlarını kullanarak ‘bakın, bakanınız ayetle dalga geçti’ diyerek algı oluşturmalarına inanan parti içindeki bazı cahil cühela takımı şimdilerde anlamaya başladı gerçekleri.

Bağış’ı eleştirenler bari dinini yaşasa da niye böyle bir şey dedin diye eleştiri hakkı olsa ki böyle bir şey demedi Bağış. Adamın abdesti yok, Namazı hiç yok, Fatiha Süresini oku desen bön bön bakar sana ama FETÖ’nün iftira kampanyasına destek olmak için Egemen Bağış ayetlerimizle dalga geçti diye yaygara koparır. Tabi yaygara kopartana bak sen!

Şimdilik adını açıklamayacağım ama Bakanımızın başına bu çorapları ören malum şahısın en yakınları Fetullahçı Terör Örgütü’nün azılı üyesi olduğu için itibarı ayaklar altında artık, rezil rüsva oldu. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Allah cezasını verdi. Bu daha iyi günleri..!!

Şunun altını özellikle çizmek istiyorum; Egemen Bağış gibi değerler bu ülkede ender yetişiyor, gelin hep birlikte daha yaşı genç olan bu güzel insana sahip çıkalım ve ülkemize hizmet etmesi için küllerinden yeniden doğmasına yardımcı olalım…

 

selyus