Ana Sayfa KÖŞE YAZILARI 21.08.2017 1405 Görüntüleme

İstanbul’dan Yansıyanlar

İl ve ilçelerin başına birer Ömer aranıyor!

Bugünkü yazımı Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul İl Başkanlığının düzenlediği “Genişletilmiş İl Danışma Meclisi’nde yaptığı konuşmalardan yola çıkarak derlemeye çalıştım.

Bu yazımda yine eleştireceklerim ve yerden yere vuracaklarım var! Kimse kusura bakmasın. Şahsen davasına sımsıkı sarılan ve rant peşinde koşmayanlardan bir olduğum için rahatım Allah’ıma çok şükür. Zaten benim gibi davasına sımdıkı sarılanlara değil laflarım.. Yaptığım mesleğin 10-15 kat fazlasını kazanabilme gücünde bir haber sitesinin emanetçisi olmama rağmen ben mesleğimi davam için icra ediyorum ve diyorum ki;  gelen de gelmeyen de rızıkları veren Allah’tandır.

Konumuz bu değil. Bu yazımda gündem çok yoğun.

Önce Cumhurbaşkanımızın şu sözünden başlamak istiyorum: “Bayrak yarışı olan hizmet nöbetini İstanbul’da da yeni arkadaşlarımızla güçlendirerek sürdürmekte kararlıyız” sözünün daha detayları konuşmasının devamında var.

Buradan Cumhurbaşkanımızın bu sözlerini hatırlatalım.. Hatırlatalım ki bugüne kadar hiç üstüne alınmayanlara duyurmuş olalım…!!!

Cumhurbaşkanımız konuşmalarında her nedense hep başkan düzeyinde olanlara ve ana kademelere yüklendi. Tabi bu sözler görevinde başarı olanlara değil..

Cumhurbaşkanımız, Ana kademlere yüklenirken kadın ve gençlik kollarına hep sahip çıktı.

Keyfinden kadın kolları ve gençlik kolları kotalarını çoğaltmıyor. Onların davaya nasıl samimiyetle sımsıkı sarıldıklarını ve rant peşinde dolaşmadıklarını çok iyi biliyor da ondan..!!

Cumhurbaşkanımızın İstanbul Haliç Kongre Merkezindeki yaptığı konuşma birilerini mutlu etmedi ki bazı ‘Şam Kurnazları’ yine gündemi değiştirmenin gayreti içindeydi. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın “Kimsenin racon kesmesine de ihtiyacım yoktur. Eğer racon kesilecekse bu raconu bizzat kendim keserim” sözü çok hoşuna gitti herhalde bu kurnazların!

Bu kurnazlara bakıyorum da yine gündemi değiştirmek için bu paylaşımları yine rekor kırmış..!! Bu paylaşımı biz de yaptık. Ama biz; Cumhurbaşkanımızın diğer konuşmalarını da paylaştık..

Sözüm ona gündemi değiştirmeye çalışan kurnazlar; iyi okuyun Cumhurbaşkanımız Erdoğan bunları da söyledi:

“Bütün yöneticilerimizin başına birer Ömer bulmalıyız. Adil olacak, yolsuzluklara prim vermeyecek, belediyeler asla yolsuzlukların içerisinde savrulmayacak”

“İdeal siyasetçi oturduğu koltuktan güç alan değil oraya güç katandır”

“İstanbul’un büyüklüğünü anlamayan hiç kimse İstanbul’a ve AK Parti’ye hizmet edemez”

““Allah aşkına soruyorum sizlere; bize kibir yakışır mı? Bize gurur yakışır mı?

“Bize ne oluyor ki afra tafra yapıyoruz. Bize ne oluyor ki koltuklardan güç alma gayretine giriyoruz”

“Unutmayınız, İstanbul’da teklersek Türkiye’de tökezleriz”

“İstanbul’da metal yorgunluğu olursa Türkiye’de paslanırız”

Cumhurbaşkanımız bütün bunları bu “Şam Kurnazları”na söyledi. Cumhurbaşkanımız bunları durup dururken söylemedi! Bunları elinde bir senaryo olsun diye de dile getirmedi! Bunları; size söyledi..!! Yani gündemi değiştirmek isteyenlere söyledi.

Ne yaparsanız yapın teşkilatlara kibirle bir edayla bakan sizler o koltuklardan uzaklaşacaksınız ya iyilikle ya da Cumhurbaşkanımızın ince estetik operasyonu ile gönderileceksiniz…

Cumhurbaşkanımızın bindirmeleri bitmedi!

Bakın yine Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan altı çizilecek bir başka konuya temas etmiş ve demiş ki: “İstanbul, Türkiye ortalamasının altına düşmemeli, onun üstünde olmalı. Üstünde olduğu anda birçok şey değişir. Öyleyse bir yerde yanlışımız var, bir yerde eksiğimiz var. Eğer metal yorgunluğu diyorsak, burayı şöyle oturup değerlendireceğiz, kimse bundan üzülmeyecek. Çünkü bu hareket alışılmış bir siyasi parti hareketi değildir, bu bir davadır, buna böyle bakacağız”

Bunu bana söylemedi. Bunu bu davaya sımsıkı sarılan ve hiçbir menfaat gözetmeksizin partisinin yanında olanlara da söylemedi. Bunu bu iş beceremeyenlere söyledi. Bunu görevlerinin başında ‘Ömer’ olamayanlara söyledi. Bunu metal yorgunluğu olanlara ve belediyelerinin katlarında nöbet tutan bazı yöneticilere söyledi..!!

Cumhurbaşkanımız belediyeleri de pas geçmedi konuşmasında: “Belediyeler asla yolsuzlukların içerisinde savrulmayacak. Bu konuda da çok dinamik olacağız. Bu adımı da atacağız.”

Hülasa kardeşim siz bulunduğunuz koltukların hakkını veremediğiniz gibi, o koltuklardan güç aldınız, milletimize ve teşkilat mensuplarımıza ‘afra tafra yaptınız’ artık bırakın gidin dedi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan… Ayrıca siz her ne dar beceriksiz ve rant peşinde koşsanız da, Cumhurbaşkanımız yine “Bizim terbiyemizde vefa vardır” diyerek sizlere sahip çıktı.

Rabbim liderimize, partimize, hükümetimize ve ‘Kutlu Dava’ya sımsıkı sarılanlara güç kuvvet versin. Kalın sağlıcakla…

İlginizi çekebilir

Atatürk’ün Ölümü

Atatürk’ün Ölümü

selyus