Ana Sayfa KÖŞE YAZILARI 4.03.2018 2107 Görüntüleme

İstanbul’dan Yansıyanlar

İLÇE BAŞKANI OLACAKLAR GİDENLERİ ARATMASIN!

AK Parti İstanbul İlçe Başkanlıklarında parti tarihinde görülmemiş büyük bir değişikliğe gidilerek 25 ilçe başkanı ile yeni süreçte devam edilmeyeceği açıklandı.

39 ilçeden 25 başkanla hangi şartlarda devam edilmediği, gitmesi yönündeki kriterler neydi bunu belki zaman içinde konuşuruz ama şahsen kendi penceremden gelişmeleri değerlendirmek istiyorum.

25 İlçe başkanı içinden 3 başkan 2019 Yerel Seçimlerinde Belediye Başkan Adayı yapılacağından dinlenmeye alındığı ifade ediliyor. 5 ilçe başkanı 3 dönemini doldurduğu için tüzük gereği zorunlu değişiklik yapıldı. Bundan 4-5 ay önce 2 ilçe başkanıyla devam edilmeyeceği kendilerine tebliğ edilmişti.

Geriye kaldı 15 ilçe. Bu 15 ilçe başkanı hangi kriterlere göre eksikleri vardı da yeni süreçte neden devam edilmedi bunu daha sonra detaylı irdeleriz ama ilçe başkanlığı değişikliklerinde bazı isimlerin bunu hak etmediğini düşünüyorum!

Kalanlardan da hepsinin hakkettiği için kaldığını düşünmüyorum! Bu benim görüşüm. Sebeplerini de yeri geldiğinde açıklayabilirim.

Geçtiğimiz günlerde 25 ilçede temayül yoklamaları yapıldı. İlçe başkanı olmak isteyenlere baktığımızda adaylar ağırlıklı olarak yürütme kurullarından oluştu.

Bu yürütme kurulu üyeleri, 3,5 yıl boyunca birlikte çalıştığı giden ilçe başkanından farklı ne yapacak ki bu kutlu göreve talip oldu? İlçe başkanı olduğunuzda partiye ne katacaksınız? Madem böyle yetenekleriniz vardı bugüne kadar ilçe başkanınıza destek verip bilgilerinizi niye katmadınız?

Sadece bu yürütme kurulu üyeleri değil, diğer parti içindeki adaylar içinde bu sözümüz geçerli.

Tabi bu arada teşkilatlarda karşılığı olan donanımlı istisna isimleri ayrı tutuyoruz.

Bu arada “Gelen gideni aratır” atasözünü hatırlatmak isterim…

Adayların içinde bir de yıpranmamış, dedikodusu olmayan dışardan gelenler vardı. Bunları da unutmayalım…

Ayrıca normal gizli adaylar ve birilerinin zoruyla ilçelere dayatılan gizli adaylar vardı. Bu ilçe başkanı yapılmak istenen gizli adayların içinde parti üyeliği olmayanlarda var.

Şunun altını çizerek yazıma son veriyorum: İstanbul ilçe teşkilatlarından genel başkan ve genel merkezin dışındakiler elini çeksin. Zaten siyasetin sesini bilmeyen ve benim adamım olsun da enkaz olsun fark etmez zihniyetinde olanlar ve rantçılar AK Parti İstanbul İlçe teşkilatlarından elini çektiği an inanın bu teşkilatlar ilk kurulduğu saf , temiz yıllara geri dönecektir. Kalın sağlıcakla…

 

 

İlginizi çekebilir

SABAH

SABAH

selyus