Ana Sayfa KÖŞE YAZILARI 26.06.2017 909 Görüntüleme

İstanbul’dan Yansıyanlar

TARAF TUTMAK BANA DÜŞMEZ!

Çok kıymetli İstanbul Takipte Haber Sitesi okurları; bu yazımı lüzum üzere kaleme aldım. Yazımı çok uzun tutmadan meramımı sizlerle paylaşacağım. Bilindiği üzere AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu’nun Ramazan Bayramı’nın 1. günü İl Başkanlığı tarafından istifası istenmiştir! Çakıroğlu da hiç zaman kaybetmeden gerekçeli kararını da ekleyerek ilçe başkanlığından istifa ettiğini açıklamıştır. Buraya kadar olanlar AK Parti’de siyasi bir gelişme konusu.

Ancak, Çakıroğlu’nun istifa sonrası benim bir gazeteci olarak hangi yönde duracağımla ilgili baskı oluşturulma çabalarını çok yersiz buluyorum. Benim gazeteciliğimin yanı sıra siyasi kimliğim de var. Bu fakir, ne A tarafın ne de B tarafın safında değildir. Bu fakir, reisimizin yürüdüğü kutlu davanın safındadır.

Konuya duygusal boyuttan bakacak olursak, şahsen Enver Sedat Çakıoğlu’nu Allah için seviyorum ve başarılı buluyordum. İstanbul’da ilçe başkanları içinde ilk üçe girecek bir yetenekteydi. Çok iyi yerdeyken de bazen hiç ummadığın bir anda istemediğin gelişmelerle karşı karşıya kalabiliyorsun.

Mamafih; Çakıroğlu ile Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can arasında gelişen tatsız olayların büyümesi nedeniyle ilçede siyasi bir huzursuzluk hasıl olmuş, son zamanlar da istenmeyen boyutlara gelmişti. Bizler dışarıdan gelişmeleri gözlemiyor ve bu kavganın daha fazla sürmeyeceğini tahmin ediyorduk. Neticede istifa haberi geldi. Allah CC. kalbimi biliyor şahsen çok üzüldüm. Tekrar ediyorum, Enver Sedat Çakıroğlu’nu kendi kardeşim gibi görüyor ve seviyorum. Allah yolunu bahtını açık, bu istifasını da hakkında hayırlı eylesin.

Ümraniye’deki bu siyasi gelişmeyle ilgili de genel merkez büyüklerimizin aldığı karar hakkında bir şey söylemem doğru olmaz.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a gelince:

Hasan Can, Ümraniye’de bir belediye başkanlığının ötesinde benim bir ağabeyim. Ben onu kendi aile büyüklerimden biri olarak belledim. Saygı duyduğum ve değer verdiğim ender insanlardandır kendisi. Gazetecilik kimliğimle kendisini uzun yıllardır takip eden, başarılı siyasi duruşu ve Türkiye’ye örnek yerel yöneticiliğiyle de taktir ettiğim bir büyüğümdür. Onun için Hasan ağabeyimi, eksikleri ve yanlışları olsa bile eleştirmek bana düşmez.

Siz vefa nedir bilir misiniz? Ben çok iyi bilirim vefayı. İstanbul Takipte Haber Site bugün eğer İstanbul’un en çok okunan internet haber siteleri arasında ise Hasan ağabeyim bunda çok büyük sebep olmuştur.

Ayrıca Çakıroğlu ile arasında olan kavgaya da ağabey kardeş kavgası gibi bakıyorum. İnşallah en kısa zamanda bir araya gelip helalleşir ve bu kutlu davaya birlikte hizmet ederler.

Sonuç olarak, hem gazetecilik hem de siyasi kimliğimle Hasan Can’ı da, Enver Sedat Çakıroğlu’nu da seviyor ve bu kavgada taraf olmayı düşünmüyorum.

İlginizi çekebilir

BAĞIMSIZLIĞIN BİR BEDELİ VAR

BAĞIMSIZLIĞIN BİR BEDELİ VAR

selyus