Ana Sayfa KÖŞE YAZILARI 3.03.2018 2295 Görüntüleme

İstanbul’dan Yansıyanlar

TEMAYÜL YOKLAMALARININ ARKA GÖRÜNTÜSÜ

Bu temayül yoklamalarının ne işe yaradığını tam olarak hala anlamış değilim!

İstanbul’da AK Parti’nin 25 ilçesinde ortalama 7 isim, toplamda 175’den fazla ilçe başkan adayı; oy kullanacak arkadaşlarını arayarak, birebir yakın markaj yaparak ve ya mesaj atarak ‘partiye hizmet için bu yol arkadaşına oy ver’ diyerek telefon trafiği yaşadı.

Temayül yoklamalarından dolayı GSM Operatör firmaları iki gün çok hareketli geçti haliyle!

Yani, hareketli oldu da ne oldu? Hani reisin bir sözü var ya, “Ben sizin temayüllerinizi de bilirim”

Başkanlık için adaylar ağırlıklı olarak ilçe yönetimlerinden çıktı. Mevcut 3 kademe yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri ve mahalle başkanları da ekseri bunlara oy verdi. Hele hele mevcut ilçe yönetim kurulu üyeleri, kulağına üflenen yeni dönemde de yönetime alırım seni vaadini fazlasıyla dikkate aldı..!!

Bazı ilçelerde el altından birbirini kötüleyen adayların yanı sıra, basının gücünü arkasına alan adaylar oldu.

Birde gizli adaylar ile hiç adaylığı düşünmediği halde doğal olarak arkadaşları tarafından oy alan isimler vardı. Bazı ilçelerde bu gizli adaylar iyi oy aldı.

Şunun altını çizerek söylüyorum: şahsen ilçe yönetimlerden çıkan adaylara şiddetle karşıyım. Küme düşen takımdan futbolcu transfer etmek gibi bir şey..!! Mevcut ilçe başkanına yeni süreçte görev verilmiyorsa ki istisnalar hariç ağırlıklı olarak başarısız olduğu için devam etmeyecekleri söyleniyor. O zaman yardımcıları da başarısızdır. O da gelince teşkilatlara bir şey katamayacaktır.

Bir de bir ilçede partiye üyeliği dahi olmayan ve o ilçede oturmayan bir isim gizli aday olup el altından talimatla oy verdirilerek ilçe başkanı yapılmak isteniyor!!

Bu temayül yoklamalarının arka görüntüsü hiçte öyle bilindiği gibi olmuyor. Kimin kaç oy aldığını pek bilen olmadığı için hiç umulmadık isimlerde açıklanabiliyor.

Her neyse takip edelim ve sonuçlarını hep beraber görelim ve bakalım kaç ilçede temayüle girenlerden ilçe başkanı olarak görevlendirilecek?

selyus