Ana Sayfa KÖŞE YAZILARI 19.11.2017 924 Görüntüleme

İstanbul’dan Yansıyanlar

VEFANIN ADIDIR “40 YILLIK YÜRÜYÜŞ”

Evet; çok kıymetli okurlarımız, anlamlı bir geceyi daha hatasız ve kazasız tamamladık. Şükürler olsun. 2015 yılında İstanbul Takipte Haber Sitesi olarak “Alanında İz Bırakanlar” ödül gecemizin ilkini yapmıştık. Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nin sergi lobisinde birincisini gerçekleştirdiğimiz ödül gecemizin ikinci ve üçüncüsünü yine aynı yerde lakin büyük salonda yapmıştık. Bu ödül gecemiz artık geleneksel hale geldi ve inşallah her yıl devam ettirmek arzusundayız.

“Alanında İz Bırakanlar” ödül gecemizde başarılı olup kendimize olan özgüvenimiz artınca teşkilatlarımıza yönelik bir başka program yapmaya karar verdik. Sitemizin Başyazarı Veli Dalbudak ile hiç zaman kaybetmeden önce ne yapacağımıza ve içeriğinin neler olacağını belirledik. Ardından kutlu davada önemli hizmetleri olan büyüklerimize, ağabeylerimize ve ablalarımıza yönelik bir program olsun istedik.

Tabi bu arada Cumhurbaşkanı’mızın en yakın yol arkadaşlarından ve siyasette 40. yılında olan saygıdeğer büyüğümüz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş ağabeyimizle istişare ederek gecenin içeriğini anlattık ve kendisinden izin alarak geceyle ilgili çalışmalarımızı başlattık. Yaklaşık 7 haftada geceyle ilgili hazırlıklarımızı tamamlamaya çalışırken diğer taraftan da yüzden fazla mesaj, mail ve telefon görüşmeleriyle konuklarımızı davet ettik ve programımızı da 18 Kasım 2017 Cumartesi gününe yetiştirmek nasip oldu bize.

Bu programı yaparken bizim derdimiz belli. Bu davaya çileli ve meşakkatli yıllarda emek veren büyüklerimize yönelik vefa gecesi düzenleyerek dualarını alabilmek.

Değerli büyüğümüz Ataş’ın siyasette 40. yılı olması hasebiyle de gecenin adını “40 Yıllık Yürüyüş” vefa gecesi vermeyi uygun gördük. Bize yol gösteren, bizlere güvenerek önümüzü açan ve özgüvenimizin güçlenmesine sebep olan saygıdeğer büyüğüm, kendi abilerim gibi önemsediğim, sanki 40 yıldır tanıyormuşum gibi kendimden biri gibi hissettiğim ve Allah için sevdiğim Mustafa Ataş başkanımıza huzurlarınızda çok teşekkür ederim. Rabbim her daim bütün işlerinde başarı, güç ve kuvvet versin…

İnşallah bundan sonra da vefa ön planda olacak “40 Yıllık Yürüyüş” vefa gecelerimizde.

Bu tür programları yapmak için önce bütçenin olması lazım. Oda bizde yok ama bizi seven dostlarımız, siyasi büyüklerimiz ve arkadaşlarımız var. Gecemize destek veren ve bizim için ayrı bir değer ifade eden Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e uzun yıllar yakından tanıdığımız ve her daim saygıyla andığımız Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a, haber sitemize desteklerini esirgemeyen Yavuzlar Vagon Ticaret ve Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yavuz’a, eğitimci ve İBB Meclis Üyesi Ömer Şahan hocama, Diyarbakır Tanıtma Kültür ve Yardımlaşma Vakfı İstanbul Şube Başkanı Avukat Aydoğan Ahıakın kardeşime teşekkür ederim.

Öte yandan “40 Yıllık Yürüyüş” vefa gecemize katılan ve kendilerine vefa plaketi takdim ettiğimiz AK Parti Sivas Milletvekili Selim Dursun’a, AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca’ya, AK Parti Genel Merkez Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi Halide İncekara’ya, yine gecemize katılarak bizleri onurlandıran AK Parti İstanbul Milletvekilleri Av. Hurşit Yıldırım ile Mehmet Doğan Kubat’a Milli Nizam ile Milli Selamet Partisi MKYK Üyesi Rıdvan Dildar’ ağabeyimize, AK Parti Tunceli İl Başkanı Fatih Tek’e, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Av. Şeyma Döğücü’ye, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Sefa Demiryürek’e, Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç’a, AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. İsa Mesih Şahin’e, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’a, AK Parti Kartal İlçe Başkanı Mehdi Akman’a, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci’ye, AK Parti Kartal İlçe Kadın Kolları Başkanı Zerrin Armutçu’ya, AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı’ya, AK Parti Kadıköy İlçe Kadın Kolları Başkanı İnci Akbulak’a, 1989 yılı RP Beşiktaş İlçe Yönetim Kurulu kadrosu büyüklerimize, Belediye Başkan Yardımcılarına, İl Disiplin Kurulu Üyesi, eğitimci Veysi Akay’a Başyazarımız ve gecenin sunucusu Veli Dalbudak’a, Haber Sitemizin Protokol Müdürü Erol Yelkenci’ye, İBB Meclis Üyelerimize, İl ve İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyelerine, fotoğraf çekimleriyle yanımızda olan İsmail İşler’e, Sivil Toplu Kuruluşu temsilcilerine, AK Parti teşkilat mensuplarına, İstanbul dışından ve içinden gelen misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Gecemize gelerek bizleri onurlandıran herkesten Allah razı olsun.

Programa haftalar öncesinden davet ettiğimiz ve aralıklarla hatırlatma mesajları attığımız davetlilerimize bir iki cümle etmek gerekirse, gelememelerini hoşgörü ile karşılıyoruz. Canları sağolsun ancak bizlere son anda önemli işim çıktı gelemedim gibi bahane de sunmasınlar lütfen. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 40 yıl, kesintisiz ise 32 yıl bir fiil yol arkadaşı olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş büyüğümüzden daha mı yoğundunuz? Tam 7 hafta önce genel merkeze kendilerini ziyaret ettiğimde kardeşim şu tarihte yap dedi ve o tarihte vefa gecesine gelerek hepimiz onurlandırdı, şereflendirdi. Bir kez daha Rabbim kendisinden razı olsun. Ayağına taş değdirmesin ve Cumhurbaşkanımızla birlikte uzun yıllar başımızdan eksik etmesin.

Kalın sağlıcakla…

 

 

İlginizi çekebilir

SONBAHAR KIRMIZISI

SONBAHAR KIRMIZISI

selyus