Ana Sayfa Uncategorized 8 Temmuz 2018 2538

AK Parti, Abdülmecit ruhuna dönüyor!

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son zamanlarda yaptığı konuşmalarla ve Türkiye Büyük Millet Meclisine taşıdığı AK Parti kadrolarıyla yeniden Abdülmecit Yücel ruhunu yakalamaya kararlı. Milletvekillerini incelediğimizde de o ruhu temsil edecek bir çok isimin olduğunu görüyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aynı kararlılığı 18 Ağustos Büyük Kongrede de göstereceğinden zerre şüphemiz yok.

Tabi AK Parti’yi Abdülmecit ruhundan uzaklaştırmak için sinsice çalışan parti içindeki akpliler iyicene temizlenirse hedeflere daha sağlıklı gidilir.

BU DAVANIN MAYASINDA ABDÜLMECİDLERİN BU İMANI VAR

1993 yılında Refah Partisi Malatya İl Kongresinde bir konuşma yapan dönemin Refah Partisi İstanbul İl Başkanı, bugünün Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şişli ilçe teşkilatına gittim, kapı açıktı içeride gözü yaşlı bir kardeşimiz vardı. Niye ağlıyorsun dedim, ‘biraz kederlendim başkanım, başka hiçbir derdim yok’. Peki telefon niye cevap vermiyordu? ‘Başkanım bir işim vardı, onun için yarım saat geç açtım ilçe teşkilatını’. İşte bu ağlayan kardeşimiz, bana ağlama gerekçesini açıklamayan kardeşimiz Abdülmecit kardeşimizdi. Ertesi sabah ağlamanın gerekçesini öğrendim. Meğerse Abdülmecit kardeşimin refikası doğum esnasında şehit olmuş ve o da yavrusunu baldızına teslim etmiş, hanımını da SSK Okmeydanı Hastanesinin morguna indirmiş, nöbetim var deyip koşarak nöbete gelmiş. İşte bu davanın mayasında Abdülmecidlerin bu imanı var.  Bu davanın mayasında evladını, eşini, çoluğunu çocuğunu evinde bırakıp, onlarla adeta bir sefere gidercesine yiğitlerin inancı var, aşkı var, heyecanı var. İşte bu aşk, bu heyecandır bizi bugünlere getiren” dedi.

İşte bu aşk ve bu heyecan AK Parti’nin 2001’de doğmasına sebep oldu ve o gün bugündür bu ülkeyi yönetmektedir. Kurulurken Abdülmecit ruhuyla kurulan ve son yıllarda o ruhtan biraz uzaklaşsa da yeniden aynı ruha dönmeye kararlı görünen AK Parti, eğer bu imanlı ruha sımsıkı sarılıp bırakmazsa 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşacağına inanıyoruz.

selyus