Ana Sayfa Uncategorized 27 Mayıs 2018 4306

AK Parti, İstanbul’da Bölge SKM açılışlarıyla seçim startını verdi

24 Haziran genel seçim kapsamında AK Parti ile İstanbulluları 3 Bölgede bir araya getirecek Seçim Koordinasyon Merkezlerinin açılışı, coşkulu törenlerle gerçekleştirildi.

Anadolu Yakası ve karşıda 2 bölge olmak üzere Seçim Koordinasyon Merkezlerinin açılış törenlerine; Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Ataş, Ravza Kavakçı Kan, Erol Kaya, Vedat Demiröz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile diğer bakanlar, TBMM Dilekçe Komisyon Başkan Av. Mihrimah Belma Satır, milletvekilleri, milletvekili adayları, ilçe başkanları belediye başkanları ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Gece gündüz koşturan bir İstanbul teşkilatının olduğunu dile getiren Başkan Şenocak, konuşmasında şunları kaydetti: “24 Haziran akşamı İstanbul ayağa kalkacak, İstanbul zaferlerine yeni bir zafer daha ekleyecek, yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanını hep birlikte seçeceğiz. Yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olacak. AK Parti demek Recep Tayyip Erdoğan demektir. Yapılan algı operasyonlarına asla prim vermeyeceğiz. Sandıkta güçlü Meclis ve güçlü Cumhurbaşkanı olacak. Biz teşkilatımıza güveniyoruz.”

“24 HAZİRAN, DEMOKRASİYİ DAHA DA BÜYÜTECEK”

Programda yaptığı konuşmada Türkiye’yi, eski Türkiye haline getirmek isteyenlerin elinin boş kalacağını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bizi bölmek isteyenlere, en güzel cevabı AK Parti, kadrolarıyla vermiştir. Türkiye’nin birliği, zenginliği, güçlülüğü inadından asla vazgeçmemiştir. Şiddetle, terörle, baskıyla değil, kim ne derse desin AK Parti başarıyı, reyle, oyla, sandıkla, demokrasiyle ve her seçimde ortaya koyduğu zaferle başarmıştır. Türkiye bugün büyüyorsa, demokrasiyle beraber büyüyor. Çocuklarımız iş buluyorsa, demokrasiyle beraber buluyor. 24 Haziran, demokrasiyi daha da büyütecek, daha da yükseltecek, ekonomiyi daha da yükseltecek, Türkiye’nin birliğini daha da katmerleştirecek ve ülkemizi yarınlara taşıyacak önemli bir adımın başlangıcıdır. Bu da AK Parti’ye yakışır” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’NİN ÖNÜNÜ KESMEK İSTİYORLAR”

Seçimin önemine dikkati çeken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la başlayan bu yolculuk, 16 yıllık iktidarlığı döneminde Türkiye’nin kazanımları birilerini rahatsız ediyor ki, Türkiye ile Genel Başkanımızla uzun yıllardır uğraşıyorlar. Aslında yapılmak istenen Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek ve Türkiye’nin önünü kesmektir. Bütün dış güçlerin planları, içerideki işbirlikçileriyle buna yönelik işlemektedir. Ama ne yaparlarsa yapsınlar, 2013 yılı Gezi olaylarında bunu başaramadılar, 17-25 Aralık olaylarında bunu başaramadılar, MİT tırlarına düzenlenen operasyonlarla bunu başaramadılar, 15 Temmuz hain darbe girişiminde fiili olarak Türkiye’yi işgal etmeye yeltendiler, yine başaramadılar. Başaramayışlarının bir tek nedeni vardı. Bu ülkenin başında Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider vardı, bunun için başaramadılar.” şeklinde konuştu.

selyus